skolas_soma_lv100-krasainsDrēgnā sestdienas 12.oktobra vakarā kupls pulks Mežvidu pamatskolas skolēnu devās uz Latgales vēstniecību GORS. Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” finansējumam, skolēniem bija vienreizēja iespēja piedalīties ērģelmūzikas festivāla “ORIGIN” koncertā.

Koncertu sniedza Iveta Apkalna, latgaliete, viena no pasaules vadošajām solo ērģelniecēm, kopā ar mūziķi un dziedātāju Jāni Šipkēvicu un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas meiteņu kori “Krelles”. Koncerta galvenā tēma bija veltīta mūsu planētai Zemei un šobrīd tik aktuālajām klimata problēmām. Koncerta laikā tika rādītas iespaidīgas video projekcijas, kas lika aizdomāties par šobrīd notiekošajiem dabas procesiem Grenlandē, Arktikā, jo planēta ik gadus zaudē miljardiem tonnu ledus, kas varētu pilnībā nokust nākamās tūkstošgades laikā, kā rezultātā lielākā daļa pasaules valstu, arī Latvija, atrastos zem ūdens. Bet mēs taču joprojām gribam, lai Latviju priecētu četri gadalaiki un, lai ziemā snigtu sniegs, kā tas sniga koncerta izskaņā…

Kāds skolēns koncerta izskaņā teica: “Tā bija ne tikai mūzikas, bet arī ģeogrāfijas stunda!” Pēc koncerta skolēnu atsauksmes bija ļoti pozitīvas, pat, ja kādu ērģeļmūzika neuzrunāja, jo šīs mūzikas skanējums tomēr atšķiras no mūzikas stiliem, kas ir iecienīti mūsu skolēnu vidū, skolēni būs daudz zinošāki, jo dzirdēja ērģeļmūziku dzīvajā, sejā redzēja slavenāko Latvijas un pasaules ērģelnieci Ivetu Apkalnu un vēroja viņas virtuozo ērģeļspēli, ieklausījās skaņdarbos skanīgā meiteņu kora un mūziķa Jāņa Šipkēvica izpildījumos.  Paldies visiem par jauko kopābūšanu!

Jolanta Silicka
Mežvidu pamatskolas skolotāja