22. decembrī mēs, Kārsavas vidusskolas 5.b klase, devāmies pirmssvētku ekskursijā uz Rēzekni. Vispirms piedalījāmies Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas rīkotajā Bibliotekārajā stundā. Tās ietvaros apskatījām bibliotēkas mājīgās telpas, spēļu istabu, kā arī uzzinājām, ka tajā ir divas lasītavas – vienā no tām jāuzvedas maksimāli klusi, taču otrā iespējams izmēģināt dažādas spēles, darboties ar datoru un aprunāties ar jaukajām bibliotekārēm.

Skolēnus ieinteresēja bibliotēkā esošās, pati lielākā un pati mazākā grāmatas, sajūsmināja skaistā zīmējumu izstāde, kas bija veltīta eņģeļiem, kā arī labprāt piedalījāmies dažādās spēlēs un aktivitātēs. Tikām iepazīstināti ar daiļliteratūras grāmatām latviešu, latgaliešu un krievu valodā. Pēc nodarbības arī mēs labprāt uzspēlējām dažādas spēles un iemēģinājām mīkstos pufus.

Pēc tam apmeklējām Latgaļu Ziemassvētku Lielo tirgu Raiņa parkā, kur skolēniem bija iespēja iegādāties kādu suvenīru vai gardumu. Visbeidzot, ekskursijas noslēgumā devāmies uz Latgales vēstniecību GORS, kur jautrā atmosfērā noskatījāmies Valmieras teātra iestudēto muzikālo pasaku „Grinča Ziemassvētki”.

Skolēniem tā bija lieliska, Ziemassvētku noskaņas pilna izklaide pirmssvētku laikā.

Sakām lielu paldies Rēzeknes pilsētas Bērnu bibliotēkas kolektīvam par uzņemšanu, Latgales vēstniecībai GORS par izrādes rīkošanu, skolēnu vecākiem, kā arī mūsu lieliskajam šoferītim Valerjānam Slišānam.

Ilga Voite
Kārsavas vidusskolas 5.b klases audzinātāja