2019.gada 19.oktobrī  Kārsavas novadu pārstāvēja mazpulcēni no Mežvidu, Salnavas  un Mērdzenes pamatskolām. Jēkabpilī SIA SEDUMI iepazīstināja ar savu siltumnīcu kompleksu: stādu daudzveidību, audzēšanu, kopšanu, fasēšanu, gaismas režīmu, kas ir ļoti svarīgs dažādām augu kultūrām. Ātri mūsu veikali saņems šeit audzētās puansetijas (ziemassvētku zvaigznes). Patreiz zied lielā daudzumā dažādās  krāsās mārtiņrozes.

Biržu pamatskolā bērni prezentēja savus izstrādātos un realizētos projektus. Mazpulku prioritārie projekti bija: “Gribu būt vides draugs” un “Iepazīsim soju”. Trīs sojas šķirnes audzēja un pētīja Vintra Lipska no 124.Pudinavas mazpulka. Kultūraugs soja pie mums ir svešs augs. Agroresursu un ekonomikas institūts Latvijas mazpulcēniem izdalīja sēklas un iegūtos datus savāca pētījumam. Viļānu Latgales lauksaimniecības zinātnes centrā vairākas sojas šķirnes audzē un aprobē mūsu apstākļiem tikai otro gadu. Šī gada 8.augustā Viļānos mazpulcēni apskatīja sojas izmēģinājumu laukumus, noteica augsnes ph un dalījās ar iespaidiem par savu veikumu. Sēklas tika iegūtas, bet ir daudz mazākas par pupu sēklām un tas mūs pārsteidza.

img-20191021-wa0002

Projekta ietvaros “Gribu būt vides draugs” Mērdzenes pamatskolas skolnieces Evita Muižniece, Gunita Dubrovska, Sigita Renckulberga, Vintra Lipska un Kristīne Šlikara veidoja auduma maisiņus. Meitenes dāvinājumā saņēma linu audumu un mulinē diegus no vecmāmiņas pūralādes. No iegūtiem izejmateriāliem tapa iepirkuma somas- katrai ar savādāku zīmējumu (konsultēja mājturības skolotāja Lija Rosicka). Mērķis ir sasniegts, jo mazāk lietos plastmasas maisiņus, kuri vidē saglabājas ilgi.

Daudzi vecāki pateicībā kopā ar savām atvasēm saņēma dāvinājumā ābeles stādu, ko dāvināja Latvijas Mazulki.

Lidija Čigāne
124. Pudinavas mazpulka vadītāja