Vislatvijas protesta akcija “PRET ATR” notika vairāk kā 25 pašvaldībās, to vidū arī Kārsavas novadā, neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šodien saeima šo jautājumu izskata 2.lasījumā.  Saeimas sēdē notiekošajam var sekot ŠEIT.

Kārsavas novads nevēlas pievienoties agrākajam Ludzas rajonam, jo pa šiem desmit gadiem ir sakārtota infrastruktūru (ielas pilsētā un pagastos, komunikācijas), siltinātas skolas un bērnudārzi, uzbūvēti bērnu rotaļu laukumus, renovēti atbilstoši mūsdienu prasībām sporta stadionu u.c. Tāpēc ir jāiegulda visas pūles, lai cilvēki neaizbrauktu no reģioniem un vēlētos atgriezties laukos, kur varētu veidot ģimeni un attīstītu uzņēmējdarbību.

Kārasavs vidusskola pilsētu vidusskolu reitingā  ir viena no vadošajām valstī. Lepojamies ar to, ka cenšamies saglabāt savu latvisko identitāti un kultūru, kā arī skaitāmies latgaliskākais novads , līdz ar to esam unikāli un neatvairāmi ar savām tradīcijām. Pievienojoties citam novadam, mūsu unikalitāte izzudīs .