5. maija rīts, brīvdiena, bet pie Mežvidu tautas nama valdīja neparasta rosība, jo tur pulcējās riteņbraucēji, kas atsaucās aicinājumam apceļot savu Mežvidu pagastu minot pedāļus, tādā veidā izrādot godu ne tikai savam pagastam, bet arī novadam un savai zemei Latvijai tās Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā. Atminoties G.Rača dzejas rindas: “Ar savu tautu, savā zemē, Vienalga kādi vēji pūš…”, 16 velobraucēju grupiņa devāmies izzināt Mežvidu pagastu maršrutā: Mežvidi – Livzinieki – Plieši – Grivdinīši – Otrie Mežvidi – Stiglova – Mežarnieki – Padole – Mežvidi. Braucām pa lielākiem un mazākiem ceļiem, pa taciņu šķersojām pat tīrumus, vērojām dabu pavasara plaukumā, kopīgiem spēkiem risinājām tehnikas ķibeles, cīnījāmies ar brāzmaino pretvēju un putekļu mākoņiem, mukām no negaisa, izzinājām savu pagastu, dalījāmies bērnības atmiņās, pāris kilometrus braucām arī pa kaimiņu- Ciblas novadu.

zombodroid-07052019180236

Ceļā satikām sirsnīgus un jaukus pagasta cilvēkus: Grivdiniešu ciema iedzīvotājas izstāstīja par ciemu un Grivdiniešu skolu, Mežgales māju saimnieks mūs laipni aicināja savā pagalmā, salaboja velosipēdus. Maijs Latgalē ir lūgšanu mēnesis, tāpēc brauciena laikā stājām pie ceļmalās esošiem krucifiksiem un vienojāmies kopīgās Rožukroņa lūgšanās. Lielu paldies sakām Borisovu un Mortukānu saimēm par mums pusceļā sarūpētajiem baltā galdauta svētkiem un uz dzīvas uguns vārīto spēcinošo zupu. Izrādās, ka svētkus var svinēt arī mazliet neierastāk- izzinošāk un aktīvāk! Brauciena dalībniece Inga teica: “Braucu, lai izzinātu savu novadu, lai vērotu dabas skaistumu pavasarī, lai pabūtu kopā ar sava novada ļaudīm.” Kārsavas iedzīvotājs Igors sociālajos tīklos raksta: “Lielisks pasākums ar labu atmosfēru un pozitīvām emocijām!” Linda: “Mēs to paveicām! Super jauks pasākums.” Ilona: “Tas bija foršs brauciens!”

Kopā nobraucām 41,65 km, bijām noguruši, sūrstošiem kāju muskuļiem, bet tas ātri pāries, toties mūs vēl ilgi vienos kopīgi piedzīvotās atmiņas, jo visi bijām vienoti, atbalstoši, laimīgi. Visu velobrauciena dalībnieku vārdā sakām lielu paldies Antoņinai Mūrniecei par šī jaukā pasākuma noorganizēšanu! Paldies visiem velobrauciena aktīvajiem dalībniekiem.

Jolanta
Mežvidiete, pasākuma dalībniece