Valsts meža dienests aicina ziņot par plēsēju uzbrukumiem mājdzīvniekiem. Līdz šim daudzi dzīvnieku īpašnieki, kas savās saimniecībās piedzīvojuši plēsēju uzbrukumus, noklusēja uzbrukumu faktus un neziņoja par šādiem gadījumiem Valsts meža dienestam (VMD).

Taču ir ļoti svarīgi reģistrēt visus uzbrukumu faktus un noskaidrot vainīgos šajos uzbrukumos. VMD pārstāvjiem ir jāievāc informācija par bojāgājušajiem un ievainotajiem mājdzīvniekiem, jānosaka uzbrukumu ģeogrāfiskās koordinātes, un jāievāc DNS paraugi plēsēju sugas identificēšanai. Tas nepieciešams, lai Latvijā nākotnē varētu izskatīt jautājumu par kompensāciju saņemšanu gadījumos, kad plēsēji nodarījuši postījumus mājdzīvniekiem, līdzīgi kā tas ir citās Eiropas valstīs.

Tāpat svarīgi iegūt maksimāli precīzus datus par plēsējiem, lai pēc iespējas vairāk apmierinātu visu pušu intereses- mednieku, kas vēlas medīt, un saimniecību īpašnieku, kas cieš zaudējumus. Kā senajā teicienā “lai vilks paēdis un kaza dzīva”.

Par gadījumiem, kad notikuši plēsēju uzbrukumi (mājlopiem un suņiem), lūgums ziņot Valsts meža dienestam:  Kārsavas nodaļas vecākajam mežzinim Jolantai Grišunovai (tārl. 22414050) vai Austrumlatgales virsmežniecības inženierim medību jautājumos Lorijai Pozņakovai (tālr.26583666).