No 8. līdz 12. oktobrim valstī notika Karjeras nedēļa, kuru jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. “Šī gada Karjeras nedēļas centrālā tēma ir  karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā, uz ko aicināja devīze “Tavs karjeras skrejceļš!,” uzsver VIAA direktore Dita Traidās.

Vai esi domājis, par ko vēlies kļūt? Kādu nākotni sev iztēlojies? Profesijas izvēle nav vienkārša, jo šķiet, ka laika vēl ir gana. Šie jautājumi ir aktuāli daudziem skolēniem, tāpēc Kārsavas vidusskolas 6.b klases skolēni izteica vēlēšanos iepazīties tuvāk ar robežsarga profesiju, kuru pārstāvēja jaunākā inspektore un aktīva sportiste Elīna Oļipova. Uzaicināts tika arī Kārsavas novada vides inženieris, domes deputāts, volejbola treneris, sabiedriski aktīvs, dejotājs, dziedātājs un visādām idejām pārpilns jaunietis Juris Vorkalis, kura amatus un aktivitātes nemaz tik vienkārši nevar uzskaitīt.

Audzināšanas stunda pagāja kā viens mirklis, jo abi jaunieši bija ļoti nopietni gatavojušies: stāstīja par savu izglītības ceļu, par mācību iestādēm, par aktuālo darbu, par interesantiem atgadījumiem, paspilgtinot to visu ar fotogrāfijām. Rīkoja diskusiju, kuras rezultātā skolēni varēja uzdot jautājumus, atbildēt uz Jura un Elīnas jautājumiem un noslēgumā iegūt arī dāvaniņas.

Man ir prieks un lepnums par Kārsavas vidusskolas skolēniem, kas veiksmīgi ir spējuši atrast savu vietu dzīvē tepat Latvijā un var būt par lielisku piemēru pusaudžiem un jauniešiem kā darbu apvienot ar citām aktivitātēm, lai padarītu ne tikai savu dzīvi interesantu un aizraujošu, bet arī apkārtējo cilvēku dzīves.

Liels paldies Elīnai un Jurim par interesanto tikšanos!

Ilga Voite
Kārsavas vidusskolas 6.b klases audzinātāja