vaira

Piektdien, 1.decembrī ESF projekta 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras attīstības atbalsta  pasākumu plāna ietvaros Kārsavas vidusskolā tika organizēta „Tehniskās jaunrades diena. ”

Sadarbībā ar SIA „ASPIRED” komandu, kura jau vairākus gadus ir viena no starpdisciplināri praktisko darbu organizatoriem un izstrādātājiem Latvijā, Kārsavas vidusskolā tika organizētas tehniski radošās darbnīcas visiem skolas 1.-8. klašu skolēniem.

Visas dienas garumā skolēni darbojās astoņās tehniski radošajās darbnīcās, kurās, pašiem aktīvi iesaistoties, bija iespēja atraktīvi izglītoties, veidot komandas garu, attīstīt sacensību prieku, kas kopumā veicināja skolēniem interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās ir perspektīvas.

1.-4. klašu skolēniem bija iespēja izgatavot sev flaberi un kaleidoskopu. 5.-8. klašu skolēni izgatavoja kosmiskās raķetes, kuras nodarbības beigās pašrocīgi tika “palaistas kosmosā,” kā arī katram bija ļauts atkārtot pasaulslaveno Edisona eksperimentu,  mēģināt noskaidrot, kā var nopelnīt miljonu ar elektrisko spuldzīti.

Skolēni iepazinās ar tehniskām profesijām caur piedalīšanos darbnīcu nodarbībās, izmēģināja savus spēkus un izvērtēja tajās piemērotību darbam. Katram bija iespēja izzināt piedāvāto profesiju saturu un ikdienu, uzzināt par nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un nosacījumiem veiksmīgas karjeras veidošanai!

Foto no pasākuma skatieties šeit.

Vaira Šicāne
pedagogs karjeras konsultants