izglitiba

Šī gada 24. maijā Kārsavas vidusskolas 1.a un 1.b klases skolēni kopā ar audzinātājām Ilonu Strelči un Liliju Krivtežu ar reisa autobusu devās uz Ludzas Amatniecības centru.

20170524_095047-2

Pie centra mūs sagaidīja saimniece tautu tērpā. Viņa mūs ieveda patumšā telpā, kur bija salikti neredzēti priekšmeti. Saimniece mums pastāstīja, ka senos laikos mūsu vecuma bērniem vajadzēja strādāt. Bija zēnu darbi un meiteņu darbi. Zēniem bija jāvij virves, jāpin apavi no tām, jāgrebj koka trauki, pusaudži kala zobenus, trenējās šaut ar loku. Meitenes auda, vērpa, adīja, izšuva tērpus, gatavoja vainadziņus. Vainadziņi bija meitenēm un sievietēm atšķirīgi. Saimniece skolotājai Ilonai uzlika gan meiteņu vainadziņu, gan sievietes vainadziņu.

Vēlāk mūs ieveda telpā, kur keramiķis Ēriks Kudlis parādīja mums, kā var izvirpot no māla pikas vāzi. Mēs ieteicām viņam pielikt osiņas, ko viņš arī izdarīja. Pēc tam katrs dabūja māla pikuci un Ēriks mums parādīja, kā ar pirkstiem iespiežot māla pikā var izveidot trauku. Sanāca dažādi trauciņi, tos mēs varējām paņemt līdzi uz mājām.

Noslēgumā saimniece mūs uzcienāja ar garšīgo zāļu tēju un maizi ar medu. Varējām izmantot iespēju un iepirkties: gribējās nopirkt gan svilpauniekus, gan magnētiņus, tamborētās lellītes un daudz ko citu.

Tad turpinājām ceļu uz Ludzas pilskalnu, kur skolotājas mums pastāstīja par arheologu profesiju, apskatījām pilsdrupas.

Mājup devāmies ar reisa autobusu. Šoferis iedeva mums biļetes, skolotāja samaksāja naudu, šoferis sarēķināja, izdeva atlikumu. Izrādās, ka šoferim ne tikai jābrauc, bet arī jābūt kasierim.

Vairāk foto skatieties galerijā: Skolēni iepazīst senos amatus.

1.a un 1.b klases kolektīvs