Pansionāta iemītnieki ar lielu nepacietību gaida ciemiņus svētku reizēs, jo daudziem nav ģimeņu un nav, kas viņus iepriecina svētku laikā. Tādēļ katra ciemiņu vizīte ir ļoti gaidīta, svarīga un emocionāli nepieciešama.

Skaistu pārsteigumu sagādāja Malnavas koledžas direktora vietnieks Valdis Naglis ar sievu Ingu. Viņi jau otro gadu uz Ziemassvētkiem visiem pansionāta iemītniekiem dāvina pa medus burciņai. Pensionāre Olga Gabrāne iemītniekiem noadīja skaistas, krāsainas un siltas zeķes.

Ar skaistām dziesmām, dzejoļiem un bezgala garšīgiem pašceptiem našķiem pansionāta iemītniekus iepriecināja Salnavas pamatskolas skolēni.

Garšīgie cepumi, ar savu patīkamo aromātu, visā pansionātā iedvesa īsto svētku noskaņu un siltumu. Ar noderīgām, praktiskām un tik ļoti nepieciešamām ikdienā dāvanām, skaistām dziesmām, pensionārus priecēja Kārsavas vidusskolas skolēni.

Pansionāta iemītniekiem bija iespēja Rēzeknes Jāņa Ivanova mūzikas vidusskolas audzēkņu izpildījumā klausīties citu tautu skaņdarbus, kurus atskaņoja uz dažādiem mūzikas instrumentiem: dūdām, koklēm, vijolēm un harmonikām. Vadītāja Dace Baltkāje, katram pensionāram uzdāvināja pašceptu piparkūku uz kurām bija uzrakstīts saņēmēja vārds.

Paldies Kārsavas novada pašvaldībai par dāvanām, kuras 24.decembra vakarā atnesa Salatētis.

Ziemassvētku vakarā katrs pansionāta iemītnieks saņēma arī priestera svētītās oblātes (kalādas). Par to sirsnīgs paldies Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas draudzes priesterim Ringoldam Klimonam, kurš atrod laiku, reizi mēnesī, apciemot pansionāta iemītniekus un noturēt Svēto Misi. Iemītnieki nožēlo savus grēkus, piedalās Svētā Misē un kam nepieciešams, saņem arī slimības Sakramentu.

Paši pensionāri, savu iespēju robežās, piedalījās radošā darbnīcā, kur sociālā darbinieka Justa Gasula vadībā, izgrieza no papīra eņģeļus, sniegpārsliņas un citas Ziemassvētku dekorācijas, ar kurām izgreznoja pansionāta telpas.

Pareizticīgo Ziemassvētkos, 7.janvārī, ar sarūpētām dāvanām klientiem uz pansionātu bija ieradusies Rēzeknes biedrības “Vēlos palīdzēt” pārstāve Rasma Jēkabsone. Katra saņēmēja acīs bija redzams neizmērojams prieks par brīnišķīgo pārsteigumu.

Ne mazāk pārsteidzošu dāvanu katrs pansionāta iemītnieks saņēma no Malnavas koledžas – katram pensionāram tika uzdāvināta fotogrāfija. Jau kādu laiku iepriekš bija atnācis fotogrāfs un katru pensionāru iemūžinājis. Paldies koledžas kolektīvam, skolotājai Dacei Laizānei un 2.finansistu un autodiagnostiķu grupu audzēkņiem, kas bija atnākuši uz “Mūsmājām”. Paldies par dāvanām, par iespēju visu gadu lasīt žurnālus “Omītes zāles” un “Ievas stāstus”, kā arī brīvā laika pavadīšanai spēlēt dažādas galda spēles.

Pansionāta klientu un darbinieku vārdā, novēlu visiem, kas mūs iepriecināja labu veselību, panākumus mācībās un darbā, kā arī turpmāk , nezaudēt patiesu interesi par apkārt notiekošo. Paldies par sagādāto prieku!

Zenta Čačka
Pansionāta vadītāja