Aizvadītajā audzēšanas sezonā būtiski palielinājušies ziemas siltumnīcu kompleksa Mežvidi operatora SIA Latgales dārzeņu loģistika tomātu realizācijas ieņēmumi

SIA Latgales dārzeņu loģistika tomātu realizācijas ieņēmumi 2017./2018. gada audzēšanas sezonā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, pieauguši par 207,6 tūktošiem eiro, liecina uzņēmuma sniegtā informācija. SIA Latgales dārzeņu loģistika valdes loceklis Edgars Romanovskis izaugsmi skaidro ar ieguldījumiem audzēšanas procesa efektivitātē.

481013__5be3e9b298a59

Aizvadītajā tomātu audzēšanas sezonā SIA Latgales dārzeņu loģistika tomātu realizācijas ieņēmumi sasniedza 832,97 tūkstošus eiro, kas ir par vairāk nekā 200 tūkstošiem vairāk nekā vēl gadu iepriekš, kad realizācijas ieņēmumi veidoja 625,4 tūkstošus eiro. Audzis arī uzņēmuma kopējais apgrozījums. Mežvidos tomātu audzēšanas sezona parasti ilgst no oktobra vidus līdz jūlija beigām, un šobrīd veikalu plauktos jau nonākuši pirmie šajā sezonā Latgalē audzētie tomāti.

Siltumnīcu kompleksa Mežvidi galvenais agronoms Juris Gruduls atklāj, ka šāds audzēšanas laiks izvēlēts, balstoties uz tirgus pieprasījumu. «Augustā Latvijā vienmēr ir tomātu pārprodukcija, tāpēc mēs sezonu sākam rudenī – tā, lai oktobra beigās varam novākt pirmo ražu. Pagājušajā sezonā kopumā novācām vairāk nekā 255 tūkstošus kilogramu tomātu,» skaidro J. Gruduls. Pēc viņa teiktā, Mežvidos patlaban tiek audzētas sešas dažādas tomātu šķirnes, un nākotnē uzņēmums neizslēdz iespēju papildināt produkcijas klāstu ar jauniem tomātu veidiem. «Mēs nepārtraukti meklējam to, kas varētu patikt pircējiem. Pieprasītākais, protams, ir sarkanais tomāts, jo tā ir klasika,» atzīst siltumnīcu kompleksa galvenais agronoms, piebilstot, ka cilvēki ir iecienījuši arī ķekaru tomātus. Mežvidos audzētie tomāti pārsvarā nonāk lielajos tirdzniecības tīklos, taču uzņēmums labprāt sadarbojas arī ar vietējiem tirgotājiem. «Katru dienu saņemam pasūtījumus no saviem klientiem – Maxima, Rimi, Sky un citiem tirgotājiem. Ņemot vērā pieprasījumu, ik dienu tomātus novācam un sūtām prom, pārsvarā uz Rīgu,» teic J.Gruduls.

481013__5be3e9c6bb36e

Lai gan 2017. gadā SIA Latgales dārzeņu loģistika zaudējumi pārsniedza 400 tūkstošus eiro, uzņēmums turpina attīstīties un arī šosezon plāno palielināt tomātu, kuru audzēšanā tiek izmantoti tikai bioloģiskie augu aizsardzības līdzekļi, produkcijas apjomus. «Mēs cenšamies panākt to, ka tomāti tiek audzēti maksimāli dabīgā vidē un ir gan veselīgi, gan garšīgi. Mežvidu tomātu audzēšanai un aizsardzībai tiek lietoti tikai bioloģiskie augu aizsardzības līdzekļi, apgaismojums rudenī un ziemā pietuvināts saules gaismai, savukārt tomātu ziedus apputeksnē siltumnīcā dzīvojošās kamenes,» stāsta E. Romanovskis. Finansiālos zaudējumus viņš saista ar nepieciešamību veikt papildu investīcijas uzņēmuma attīstībā, tajā skaitā augu gaismošanas sistēmās un ražošanas procesa efektivizēšanā.

Pašāk lasiet: https://www.db.lv/zinas/foto-tomatu-sezonu-sak-rudeni-481013


Jāpiebilst, ka Mežvidu tomāti ir finālisti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA izsludinātajā konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2018”. Otrajai kārtai šogad ir izvirzīts 31 uzņēmums. Uzņēmums SIA Latgales dārzeņu loģistika nominēts un uz 2. kārtu izvirzīts kategorijā “Importa aizstājējprodukts”. Konkursa laureāti tiks paziņoti svinīgā ceremonijā 2018. gada 13. decembrī, kad visus dalībniekus sveiks konkursa patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Pašāk lasiet: https://eib.liaa.gov.lv/izvirziti-eksporta-un-inovacijas-balvas-2018-finalisti/.

Foto: Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra – LIAA un Ritvars Skuja, Dienas Bizness