No 14. līdz 16. decembrim Apšuciemā viesnīcā ”Arkadia” norisinājās noslēdzošās 2018. gada reitinga sacensības šautriņu mešanā – „LDO Latvijas kauss 2018”. Sacensībās piedalījās 62 kungi, 21 dāma un 7 jaunieši, starp kuriem dalību ņēma arī sporta kluba “Kuorsova” šautriņmetēji – Marija Ružāne, Anita Puncule, Zeltīte Strade, Aivars Šutka, Gunārs Ozoliņš, Rihards Tomašickis un Laimonis Naglis.

Sacensības sākās piektdienas vakarā ar pielozēto pāru sacensībām, kur liela nozīme ir veiksmei izlozē. Šoreiz veiksmīga izloze trāpījās Aivaram un Laimonim, kurus salozējot vienā pārī arī izdevās uzvarēt piektdienas turnīru, finālā ar 3:0 pārspējot Žani Buklovski (ŠMK „Asās adatas”) un Mariju Ružāni („Kuorsova”).

Sestdien norisinājās dāmu un kungu individuālās sacensības, kur gan dāmām, gan kungiem par čempioniem kļuva “Kuorsova” šautriņmetēji. Dāmu finālā tikās daudzkārtējā Latvijas čempione šautriņmešanā Zeltīte Strade („Kuorsova”) un viena no šī gada Latvijas izlases spēlētājām Anda Seimane (BDK „Lūsis”). Zeltīte svinēja uzvaru ar rezultātu 5:3. Dalīta 3.vieta Marijai Ružānei un Anitai Punculei (“Kuorsova”). Kungu finālā tikās Rihards Tomašickis (“Kuorsova”) un daudzkārtējs Latvijas čempions un šī gada Latvijas izlases pārstāvis Aigars Strēlis (ŠMK „Priekule”). Rihards finālā pārspēja Aigaru ar rezultātu 5:3. Dalīta 3.vieta šoreiz Kristapam Mickus (ŠMK „Priekule”) un Laimonim Naglim (“Kuorsova”), Aivars – 9, Gunārs 17.

Dāmu konkurencē vēl vienu kausu kolekcijai pievienoja Zeltīte Strade, kas pārī ar Mariju Ružāni finālā ar rezultātu 4:1 pārspēja Aretu Kovaļevsku un Ilvu Kalniņu (SK „Bauskas darts”). Trešās vietas Anitai Punculei pārī ar Alisi Medni. Kungiem nepārspēti palika Riharda Tomašicka un Madara Razmas (ŠMK „Priekule”) pāris, kuri finālā ar rezultātu 4:1 uzvarēja Gati Ozolu un Igoru Ņikitinu (DK „Irlava”). Trešajā vietā Aivars ar Laimoni (“Kuorsova”) un Aigars Strēlis pārī ar Kristapu Mickus (ŠMK „Priekule”).

Apkopojot 2018. gada sniegumu visas sezonas garumā Latvijas un Baltijas reitinga sacensībās (kopsummā 14 ieskaites turnīri), sporta kluba “Kuorsova” komandas ”50 + 1” šautriņmetējiem ir izdevies ierindoties augstās vietās LDO šautriņu mešanā Latvijas reitingā: Marija Ružāne un Rihards Tomašickis – 3, Laimonis Naglis – 5, Zeltīte Strade – 8, Aivars Šutka – 9, Anita Puncule – 14, Gunārs Ozoliņš – 20.

Sporta kluba ”Kuorsova” šautriņmetēju lielākie panākumi 2018. gadā: dāmas: Baltic Cup – 3.vieta, LDO Komandu kauss – 3.vieta; kungi: Baltic Cup – 4.vieta, LDO Komandu kauss – 1.vieta. SK “Kuorsova” lepojas arī ar Mariju Ružāni, kas septembra beigās Budapeštā pārstāvēja Latvijas izlasi WDF Eiropas čempionātā šautriņmešanā un bija viena no Latvijas izlases līderēm. SK “Kuorsova” šautriņmetēji pateicas par atbalstu Kārsavas novada pašvaldībai, ZS ”Debessvītoli” un sporta klubam “Kuorsova”.

2019. gada sezona sāksies ar Latvijas čempionātu, kas norisināsies no 18. līdz 20. janvārim Apšuciemā, viesnīcā „Arkadia”. Šo sacensību laikā tiks godināti 2018. gada reitinga līderi. Vairāk informācijas: www.latviadarts.com

Laimonis Naglis
SK Kuorsova valdes priekšsēdētājs
Darta komandas galvenais treneris