Atzīmējot viena no Latvijas neatkarības atjaunošanas laika nozīmīgākā notikuma – Baltijas ceļa 30. gadadienu, 24. augustā plkst. 18.00 Likteņdārzā notiks vērienīgs svētku koncerts “Saule. Pērkons. Daugava”. Svētku koncertā izskanēs mūsu tautai nozīmīgas un ar atmodas laiku asociatīvas melodijas un dziesmas.

Ar Baltijas ceļu sākās reāli procesi, pierādījās pasaulei, ka ar nevardarbīgu protesta akciju tautas var izteikt savu kvēlāko vēlmi – būt brīviem. Tamdēļ koncertu redzu kā Brīvības daudzinājumu un apliecinājumu tam, ka Baltijas tautas – latvieši, lietuvieši un igauņi ir vienots spēks. Saule, Pērkons, Daugava – Raiņa vārdos dzīvo trīsvienība latviešu svētumiem, katrs ar savu spēku un aizsardzību tautai,” skaidro koncerta režisore un scenārija autore Dace Micāne- Zālīte.

Režisore stāsta, ka Likteņdārzs ir vispiemērotākā vieta šādam koncertam, kurš plānots kopā ar saules gaitas noslēgšanos vakarā. Arhiteks un scenogrāfs Didzis Jaunzems projektējot brīvdabas skatuvi radīs ar arhitektūras vizuālajiem līdzekļiem skatu, kad saslēdzas dabas skaistums, dziesmu, mūzikas, deju skaistums svētku īpašā gaisotnē, kad gaisā virmo prieks, lepnums un mīlestība uz Latviju!

Svētku koncertā “Saule, Pērkons, Daugava” piedalīsies komponists Mārtiņš Brauns, koris “Gaudeamus”, dziedātāji Ieva Akurātere, Lorija Vuda un citu. Mārtiņš Brauns speciāli šim koncertam gatavo kādu pārsteigumu – jaunu skaņdarbu. Savukārt pazīstamais horeogrāfs Agris Daņiļevičs jau strādā pie deju priekšnesumiem, kas jāpielāgo dejai Daugavas krastā. Koncerta programmu veido diriģents Ivars Cinkuss.

Koncerta tapšanu atbalsta Kokneses novada dome, kā arī Kokneses kultūras cilvēki, dziedātāji dejotāji līdzēs koncerta dalībniekiem un viesiem svētku vainagā ievīt skaistākos ziedus.

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt sazinoties ar pasākuma organizatoru.

Mārtiņš Brauns, Ivars Cinkuss, Agris Daņiļevičs, Ieva Akuratere, Dace Micāne Zālīte un citi. Pirmās 100 biļetes par 10 EUR! Biļetes var iegādāties internetā – https://www.bilesuparadize.lv/events/event/73306.

Informācijas avots: https://lv100.lv/programma/kalendars/saulrieta-koncerts-saule-perkons-daugava-baltijas-cela-30-gadadienai/