No šī gada 30. marta līdz 2. aprīlim 167 vietās visā Latvijā notiks pasākums “Satiec savu meistaru! 2017”, kur jau devīto gadu tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji aicinās uz individuālām nodarbībām, atvērtām darbnīcām, lekcijām un kopīgu muzicēšanu.

1. aprīlī Salnavas kultūras namā notiks „Večerinka Latgalē”, kur tautas mūzikas vecmeistari dalīsies ar saviem stāstiem un pieredzi. Meistari ar kuriem būs iespēja tikties: kapela “Sābri” (Elvīra Bleive, Aivars Zeiļuks, Aija Jurāne, Antons Golubevs, Māris Geidāns), Dainis Ločmelis, Arta Ermīne Galvanovska, Zinaīda Poltanova Ločmele, Stefānija Ločmele, Tamāra Bukovska. Paralēli tam notiks arī fotoizstāde „Salnavas tautas muzikanti”.

Pasākums notiks no plkst. 15.00 – 18.00, maksimālais dalībnieku skaits ir 50 personas. Vairāk informācija: Valentīna Kirsanova, tālr.: 29471359; e-pasts: gradela@inbox.lv.

Projekta „Satiec savu meistaru!” mērķis ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī par meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. “Satiec savu meistaru! 2017” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām. Atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank un SIA “Circle K Latvia”.

Inese Krivmane
sabiedrisko attiecību speciāliste