Norises laiks: 23.03.2018. plkst. 14:00 – 16:30, ierašanās no plkst. 13:30

Norises vieta: Preiļu novada kultūras centrs, Raiņa bulvāris 28, Preiļi.

Mūsu dzīvē notiek mijiedarbība – attiecībās, savstarpējā saskarsmē.  Saskaroties divu cilvēku, partiju, kopienu, valstu, pasaules uztverēm un pieredzēm, var rasties skaidrība, sapratne, saticība, spriedze, sāncensība, sadursme, sāpes…

Kā veidot saskarsmi, lai saprastos? Kāda loma mūsu izvēlētai valodai un vārdiem… Kas intīmām un publiskām sarunām kopīgs? Kādēļ reizēm kļūstam neizprotoši, paliekam nesaprasti un jūtamies pārprasti?

Kas notiek mūsu smadzenēs, kad zaudējam saklausīt spēju un izpratne sašķobās?

Kas ir kvalitatīvas sarunas elementi? Kā no spējas klausīties nonākam līdz spējai sadzirdēt?

Par Ilze Dzenovska 

Mani aizrauj cilvēka apziņas un valodas iespējas transformēt konfliktus un atjaunot mieru un sapratni. Tādēļ savu enerģiju un laiku veltu indivīdu un grupu konsultācijām un apmācībām konfliktu risināšanas jomā, vadot mediācijas, apzinātas komunikācijas un mierizglītības apmācības un projektus. Vairāk kā desmit gadus īstenojot pētniecības un sociālu pārmaiņu projektus miera un taisnīguma atjaunošanai, cietušo tiesību aizsardzībai un pārrobežu ūdens konfliktu risināšanai Latvijā un starptautiski, esmu pārliecinājusies, ka efektīvas pārmaiņas sabiedrībā sākas ar indivīdu. Sertificēta mediatore ģimenes un biznesa mediāciju jomā, Sertificētu mediatoru padomes locekle, apzinātās komunikācijas un starptautisku mierizglītības projektu trenere, Mg. Miera un taisnīguma studijās, Mg. Tiesību zinātnē. Ajengāra jogas un meditācijas praktiķe.

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti (drukātā veidā vai viedtālrunī), kam var pieteikties: http://bit.ly /2FG2SfW

Vairāk informācijas: festivalslampa.lv/lv/sarunu-skola

Pasākums notiek sadarbībā ar biedrību “Preiļi izglītotai Latvijai” un pamatskolu “Preiļu Brīvā skola”.