Salnavas amatierteātris cītīgi gatavojās savai tradicionālajai pirmizrādei vecgada nogalē 30. decembrī, bet tas netraucēja izpaust savu jaunradi un ar lieliem panākumiem piedalīties Medņevas rīkotajā skeču parādē “Draudzības čemodāns”. Tieši Jaunā gada gaidās skatuves gaismu ieraudzīja Annas Dančas lugas “Divi čorti Pūramolā” otrā daļa Salnavas Tautas namā, režisore Valentīna Kirsanova. Izrāde tika pieņemta ar lielu skatītāju atsaucību.

Tālāk sākās izrāžu maratons pa tuvākām un tālākām Latgales vietām – Rogovka un Bērzgale, Stoļerova un Cibla, Viļaka, Upīte un Žīguri. Iegriezāmies arī Kārsavas novada pagastos – Malnava un Mērdzene, kur kuplinājām Sieviešu dienas svētkus ar humorīgo skeču par sieviešu tieksmi pēc skaistuma un veselības. Piedalījāmies Brīvdabas izrāžu festivālā “Vezums 2019” Bauskas Uzvarā, kur Salnavas amatierteātris rādīja 2 izrādes – Annas Dančas “Divi čorti Pūramolā”, režisore Valentīna Kirsanova un Gitas Onukrānes monoizrādi “Trīs vienai…”, režisore Ligita Valijeva. Monoizrāde saņēma apbalvojumu par aktuālas tēmas risinājumu mūsdienu dramaturģijā. Tā ar lieliem panākumiem tika rādīta arī Isnaudas Tautas namā. Pašā sezonas noslēgumā ar izrādi “Divi čorti Pūramolā” viesojāmies Krāslavas amatierteātra saietā “Neskati vīru no cepures”, kur tikām uzņemti ar ovācijām, jo viss, kas notiek lugā ir tuvs un saprotams ikvienam skatītājam.

Salnavas amatierteātris aicina:

  • 7.septembrī plkst.19.00 Latgolys šmakovkys dadzynuotovā izrāde “Divi čorti Pūramolā”;
  • 14.septembrī plkst.19.00 Salnavas KN uz monoizrādi “Trīs vienai..”;
  • 21.septembrī plkst.18.00 Krišjāņu KN izrāde “Divi čorti Pūramolā”.

Kopumā ar septembra izrādēm esam piedalījušies 17 izrāžu vietās. Šī zeona kā nekad ir bijusi tik bagāta ar viesizrādēm. Liels paldies visiem Salnavas amatierteātra aktieriem un muzikantiem par veikto milzīgo darbu un ziedoto brīvo laiku, lai priecētu teātra mīļus savā novadā un citur Latvijā. Paši aktieri domā, ka vajadzētu pārfrazēt Šekspīra teicienu: “Dzīve ir teātris.” salnaviski tas skanētu : “Teātris ir dzīve…”.

Ligita Valijeva
Salanvas amatierteātra pārstāve