Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Atbalsts kultūras programmām reģionos” projektu konkursā „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītā Latgales kultūras programma 2020” esniegto projektu konkursa kārtībā apstiprināts projekts “Vasals, Salnavas
muižā!” un tā īstenošanai piešķīra finansējumu EUR 700,00.

Biedrība ”Kūzuls” īstenos projektu sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstītās Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „ATBALSTS KULTŪRAS PROGRAMMĀM REĢIONOS” atbalstu.

Projekta ietvaros Salnavas muižas logos tiks izvietoti 22 lielformāta banneri jeb digitālās fotogrāfijas, kuras atainos sadzīviskas ainas no Salnavas dzīves. Sakārtojot un uzlabojot Salnavas muižas ēkas vizuālo tēlu, tiks radīta sakārtota vide, kas liks patīkamāk justies gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem.

Salnavas muiža un parks ir 18. gs. muižas komplekss ar daļēji saglabātu sākotnējo struktūru, tai skaitā, kungu māja. Muižas teritorijā ietilpst iekopts parks, gleznains dīķis ar saliņām un viens no lielākajiem novada akmeņiem- Mīlestības akmens. Muižas kungu māja būvēta 1785. gadā klasicisma stilā, koka konstrukcijā. Ēkā ir koka kāpnes ar  virpotiem balustriem, krāsnis, plastiskas griestu dzegas. Muižas kungu mājas iekštelpās ir saglabājušies daži interjera objekti- podiņu krāsnis, kuras rotātas ar ornamentālām dzegām u.c. Kungu mājas otrajā stāvā ir savākta senlietu kolekcija, kurā ietilpst liecības par Salnavas un Kārsavas novada vēsturi, Salnavas skolas vēsturiskie dati un senlietas, ko vietējie iedzīvotāji ir savākuši no dažādiem laika posmiem.

Projekta mērķis veicināt Salnavas pagasta kultūrvēsturiskās vides efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu, uzlabojot un popularizējot dabas un kultūrvēstures mantojumu Kārsavas novadā.

Projekta ietvaros izsludināts  foto konkurss “Salnaviešu mantojums”  ar mērķi – izvēlēties 22 melnbaltas bildes logu banneriem. Aicinām atsaukties fotogrāfus, kas vēlas piedalīties konkursā!

Pieteikties pa tel. 29471359. Konkursa rezultātus plānots paziņot 15.jūlijā. Izvēlēto bilžu autori saņems balvas.

Katrīna Ločmele
Sabiedrisko attiecību speciāliste
biedrībā “Kūzuls”