Šķiroto sadzīves atkritumu nodošanas iespējas

foto122

Šķirotos sadzīves atkritumus bez maksas var nodot ikviena fiziska persona. Kārsavas novada administratīvajā teritorijā ir pieejami seši šķiroto atkritumu savākšanas punkti:

 • Kārsavā – Stacijas iela 40. Atvērts trešdienās no plkst. 16.00 līdz 17.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 28343926 (J.Vorkalis)
 • Malnavā – Pie pagasta ēkas. Pieņem katra mēneša 3. pirmdienā no plkst. 8.00 līdz 9.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 26111413 (I.Kaupuže)
 • Goliševā – Pie pagasta ēkas. Pieņem katra mēneša 3. pirmdienā no plkst. 8.00 līdz 9.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 29485760 (A.Posredņikovs)
 • Mērdzenē – Pie pagasta ēkas. Pieņem katra mēneša 3. pirmdienā no plkst. 8.00 līdz 9.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 29485721 (J.Koļčs)
 • Mežvidos – Pie pagasta ēkas. Pieņem katra mēneša 3. pirmdienā no plkst. 8.00 līdz 9.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 22017052 (A.Bojāre)
 • Salnavā – Pie pagasta ēkas. Pieņem katra mēneša 3. pirmdienā no plkst. 8.00 līdz 9.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 26126901 (A.Gabrāne)

Šķiroto atkritumu savākšanas punktos var nodot:

 • Papīru, kartonu – dažādi iepakojumi no kartona un papīra (kastes); makulatūra (avīzes, žurnāli, grāmatas). Nedrīkst mest netīrus materiālus, vinila tapetes (2-3 slāņi), tetrapakas no sulām un piena produktiem, vienreizējās lietošanas traukus, čipsu pakas, saldējuma papīru u.tml.
 • Stiklu – stikla iepakojums (dažādu krāsu pudeles, burkas), logu stikls. Nedrīkst mest netīru stikla taru, spoguļus, lampu kupolus, automašīnu stiklu, pudeles no šķīdinātājiem un pudeles, kas satur plastmasas piemaisījumu, u.tml.
 • Plastmasu, polietilēnu – plastmasas iepakojums, PET pudeles, polietilēna plēve. Materiāliem jābūt tīriem. Nedrīkst mest vienreizējās lietošanas traukus, jogurta, krējuma un margarīna trauciņus, pudeles no šķīdinātājiem, pudeles no saulespuķu, rapša, olīvu, augu un citām pārtikas eļļām u.tml.
 • Skārda un metāla atkritumi(tikai Kārsavā) – visa veida metāla izstrādājumus t.sk. dzērienu skārda bundžas un konservu kārbas. Izmest drīkst tīras metāla un skārda bundžas un kārbas bez pārtikas produktu atliekām. Pirms izmešanas metāla iepakojumu saplacini, lai tas aizņemtu mazāk vietas un konteiners nepiepildītos tik ātri.

Bīstamo atkritumu nodošanas iespējas

Bīstamos atkritumus bez maksas var nodot ikviena fiziska persona.

Kārsavā – Stacijas iela 40. Atvērts trešdienās no plkst. 16.00 līdz 17.00. Ir iespēja nodot arī citā laika, individuāli to saskaņojot pa tālruni 28343926 (J.Vorkalis)

Bīstamo atkritumu savākšanas punktā var nodot:

 • Elektriskās un elektroniskās iekārtas – Elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi – elektriskās un elektroniskās iekārtas, kas uzskatāmas par atkritumiem, ieskaitot visas to sastāvdaļas, detaļu blokus un palīgmateriālus, kuri ir attiecīgās iekārtas daļa brīdī, kad iekārta kļūst par atkritumu.
 • Apgaismes iekārtas un luminiscētās spuldzes – dienasgaismas spuldžu gaismekļi, izņemot mājsaimniecību gaismekļus, taisnās dienasgaismas spuldzes, kompaktās dienasgaismas spuldzes, augstas intensitātes gāzizlādes spuldzes, arī augstspiediena nātrija spuldzes un metālu halīdu spuldzes, zema spiediena nātrija spuldzes, cits apgaismojums vai iekārtas apgaismošanai vai gaismas kontrolei, izņemot kvēlspuldzes
 • Baterijas un akumulatori – Bāziskas baterijas – cilindrveida, tās lieto kabatas baterijās, zibspuldzēs. Atkārtoti uzlādējamas baterijas lieto telefonos, darbarīkos, rotaļlietās, tās satur niķeli, kadmiju, litiju, svinu. Pogveida baterijas lieto rokas pulksteņos un dzirdes aparātos, tās satur dzīvsudrabu, sudrabu, kadmiju, litiju vai citus smagos metālus. Svinu un skābi saturošas baterijas lieto automašīnās, furgonos, motociklos, laivās, autoiekrāvējos, golfa ratos, zāles pļāvējos un ratiņkrēslos. Nemitīgas strāvas piegādātājbaterijas – datori.
 • Nolietotas riepas – Vieglo autotransportlīdzekļu un mototransporta nolietotās riepas.
 • Eļļa, eļļas filtri – Jebkāda veida eļļa, kas pārstrādāta no jēlnaftas, un ir tikusi lietota, pieder pie eļļas atkritumiem. Eļļas atkritumi ietver eļļu, kas rodas no mašīnām, kravas furgoniem, motorlaivām, motocikliem, izklaides transportlīdzekļiem, zāles pļāvējiem u.c.

Sadzīves atkritumu izvešana

Kārsavas novadā atkritumu apsaimniekošanu veic SIA „ALAAS”, kas veic sadzīves atkritumu savākšanu, uzglabāšanu, pārkraušanu, pārvadāšanu, pārstrādi.

Ikvienam privātmājas īpašniekam vai daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir pienākums noslēgt līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju, tādā veidā iekļaujoties novada vienotā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. Līgums jānoslēdz ar SIA „ALAAS” Zilupes ielā 50. Tālrunis uzziņām 64607673, 20211337.

24konteiners

0,24 m³ konteiners
Izmēri: augstums – 100 cm, dziļums – 73 cm, platums – 58 cm.
Maksa par 1 (vienu) izvešanas reizi
EUR 3.12, t.sk. 21% PVN
Nomas maksa mēnesī
EUR 0.69, t.sk. 21% PVN
Maksa EUR 7.11 par katru atkārtotu konteinera noņemšanu vai uzstādīšanu.

Konteinerus var saņemt:
SIA „ALAAS” birojā (Zilupes ielā 50, Rēzeknē);
Poligonā „Križevņiki” („Križevniki 2”, Križevņiki, Ozolaines pagasts, Rēzeknes novads)
SIA „ALAAS” veic konteinera piegādi uz klienta adresi.

77konteiners

0,77 m³ konteiners
Izmēri: augstums – 134 cm, dziļums – 78 cm, platums – 128 cm
Maksa par 1 (vienu) izvešanas reizi
EUR 10.00, t.sk. 21% PVN
Nomas maksa mēnesī
EUR 2.58, t.sk. 21% PVN
Maksa EUR 7.11 par katru atkārtotu konteinera noņemšanu vai uzstādīšanu.

11konteiners

1,1 m³ konteiners
Izmēri: augstums – 130 cm, dziļums – 110 cm, platums – 125 cm
Maksa par 1 (vienu) izvešanas reizi
EUR 14.28, t.sk. 21% PVN
Nomas maksa mēnesī
EUR 4.31, t.sk. 21% PVN
Maksa EUR 7.11 par katru atkārtotu konteinera noņemšanu vai uzstādīšanu.

70litri

Tilpums 70 litri
Maksa par 1 (vienu) maisu (priekšapmaksa par izvešanu)
EUR 1.72, t.sk. 21% PVN
Maisus var iegādāties:

 • SIA „ALAAS” birojā (Zilupes ielā 50, Rēzeknē);
 • Kārsavas novada pašvaldībā (Vienības iela 53, Kārsava, Kārsavas novads) 2.stāvā pie lietvedes.