Arī šogad Pasaules Dabas Fonds kopā ar Tetra pak aicina piedalīties lielākajā videi veltītajā akcijā – Zemes stunda, kura šogad norisināsies 24. martā. no plkst. 20.30-21.30.

Akcijas mērķis ir vienoties ar visu pasauli rūpēs par klimata pārmaiņām un atbalstīt videi draudzīgas izvēles gan katra ikdienā, gan valstiskos lēmumos. Tāpēc šajā Zemes stundā aicinām: Izslēdz gaismu – pieslēdzies dabai! Kā to izdarīt?

  1. Tā pat kā visus gadus, laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 izslēgt novadā esošo ēku ārējo apgaismojumu un, aicināt visus novada iedzīvotājus simboliski uz stundu izslēgt gaismu. Un šajā laikā:
  2. Dalīties sociālajos tīklos ar bildi, kur Tu esi dabā, liekot klāt mirkļa birku #zemesstunda, tādā veidā parādot, ka piedalies akcijā Zemes stunda un pieslēdzies dabai un Tev rūp tās saglabāšana.
  3. Aicinām atzīmēt Zemes stundu, rīkojos kopīgus pasākumus.

Informējam, ka arī Kārsavas novada pašvaldība piedalīsies šajā akcijā, 24. martā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30 izslēdzot publisko apgaismojumu ielās, tādējādi simboliski paužot atbalstu vides problēmu risināšanā pasaulē, Latvijā un Kārsavas novadā. Atceries, ka arī Tu vari ikdienā sniegt savu ieguldījumu vides ilgtspējīgai saglabāšanai – radi mazāk un šķiro atkritumus, biežāk brauc ar velosipēdu vai pārvietojies kājām, vairāk audzē produktus sev pats vai pērc vietējo produkciju, siltini mājokli un vairāk izmanto atjaunojamo enerģiju!

Juris Vorkalis
vides pārvaldības speciālists