Atgādinām, ka 10.oktobrī tika svinēta Starptautiskā Putras diena, kā arī oktobris bija Putras mēnesis.

Arī Mērdzenes pamatskolas 3./4.klases skolēni iesaistījās Putras  programmā, kuras galvenais mērķis – izglītot skolēnus un sabiedrību kopumā par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām.

Putras diena iesākās ar garšīgās un veselīgās putras ēšanu, tika pārrunāta putras ietekme uz mūsu organismu, iepazināmies arī ar programmas veidotāju piedāvāto prezentāciju.

Šī gada Putras programmas tēma bija – Garākais putras stāsts. Varējām iejusties mūsu iemīļoto blogeru vietā un veidot savu video materiālu par putru un graudaugiem kopumā, lai noskaidrotu mūs interesējošos jautājumus, nolēmām nointervēt skolas direktori, skolas tēla veidotāju un kopumā zinošu personu – Inesi Avotu.

Rudens brīvdienās ievācām svarīgākos faktus par graudaugiem. Pēc brīvdienām ķērāmies klāt pašam aizraujošākajam – filmēšanai, intervijai un video montāžai.

No skolas direktores uzzinājām, ka arī viņa ar labpatiku lieto uzturā putras un citus produktus, kas satur graudaugus, recepti kā pagatavot garšīgus auzu pārslu cepumus, kā arī novēlējumu visiem Putras dienas svinētājiem, izbaudīt putras ēšanu un veidot pašiem garšīgas receptes putras pagatavošanai. Uzklausījuši mūsu skolas direktori, devāmies veidot zīmējumus par savu ideālo putru.

Par graudaugu veselīgumu neaizmirsīsim arī ikdienā! Paldies Programmas veidotājiem – AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” par iespēju gūt jaunas zināšanas interesantā veidā, pirmo pieredzi intervijas veidošanā un norisē, kā arī video montāžā.

Diāna Svirska
3./4.klases audzinātāja