Gada nogalē norisinājās mūsu novadā vēl nebijis pasākums Pruota spielis “Aļberts” – erudīcijas spēle, kas piemērota jebkura vecuma un profesijas cilvēkiem. Pasākums norisinājās Kārsavas Mūzikas un Mākslas skolā trīs svētdienas pēc kārtas (laika posmā no 27.11 līdz 11.12.). Ar katru posmu dalībnieku, komandu un skatītāju skaits pieauga, par ko pasākuma iniciatoriem – biedrībai “Sporta klubs “Kuorsova”” ir liels prieks.

Noslēdzošais posms 11.12. bija izšķirošais, jo tika apkopoti visu posmu kopvērtējuma rezultāti. Spēlēs gaita katru reizi paliek nemainīga – vadītāji sagatavojuši 15 tēmas, katrā 5 jautājumi plus 1 papildjautājums. Izspēlētas tiek tikai 10 tēmas, kuras secīgi izvēlas paši dalībnieki. Mājīgā un pozitīvā gaisotnē komandas rādīja savu zināšanu un veiksmes līmeni 3 stundu garumā.

15493584_581765458685423_4499920584744482059_o-2

Trešā posma rezultāti bija ļoti blīvi. Pārliecinoši par pēdējā posma uzvarētājiem kļuva komanda “Kvsk”, lai izšķirtos par godalgoto 2.vietu, nācās rīkot papildraundu un tomēr spēcīgāka izrādījās komanda “Kassaguo”, bet kā trešie pirmo reizi starp laureātiem parādījās komanda “Johans i meitinis”. Visiem goda pjedestāla ieguvējiem tika pasniegtas dāsnas un garšīgas balvas, ko sagādāja “Aļberta” draugi – Mežvidu tomāti un Jersikas čipsi.

Savukārt, kopvērtējuma rezultāti ir sekojoši: 1.vieta  – “Kvsk”, 2.vieta  – “Kassaguo”, 3.vieta – “Na Tev zynuot”.  Laureātiem tika pasniegtas stikla balvas un Kārsavas novada kalendāri, bet visiem dalībniekiem koka medaļas, lai kā motivāciju saglabātu nākošajām prāta spēlēm, kas norisināsies pirms šī gada Lieldienu brīvdienām.

Pateicamies mūsu atbalstītājiem – SIA “Latgales dārzeņu loģistika”, SIA “Glear”, Z/S “Zelta Sala” un Kārsavas novada pašvaldībai.

Skaties arī video no pasākuma: karsava.lv/videos/prata-speles-alberts

Marta Ločmele
“Pruota spielis “Aļberts”” organizatore