„Latvijas valsts simtgadei” par godu Kārsavas novadā tika izveidoti monumentāli sienu gleznojumi, kuros attēlotas katram pagastam raksturīgas ainavas.

kkf_sienu_gleznojumi

Kārsavas novada pašvaldība ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu realizējusi projektu “Kārsavas novada iedzīvotāju ideju dzirkstis – „LATVIJAI-100””, kura ietvaros, katrā novada pagastā veidoti sienu gleznojums ar vietai zīmīgu ainavu.

Gleznojums uz Malnavas muižas klēts, kas ataino veco Malnavas smēdi 1927. vai 1928. gadā. Darbā redzams vecākais kalējs Jārums ar sievu un meitu Olgu, kā arī ar lielo āmuru kalējs Aleksandrs Lelis ar sievu un meitām Valentīnu un Anatoliju.

5p5b3146-5-ok

Goliševas Sv. Trijādības pareizticīgo baznīca un Sv. Serafima svētki ir attēloti Goliševas pagasta gleznojumā.

5p5b5298-2-o

Mērdzenes pagastā ir vienīgais sieviešu koris Kārsavas novadā, tāpēc sienu gleznojumā var redzēt sieviešu kori, kas ir sena tradīcija pagastā.

img-20180808-wa0000

Dzelzceļš ir vien no asociācijām ar Mežvidu pagastu, tāpēc gleznojumā ir iekļauta vilciena kustība.

s-3

Salnavas pagastā iekopta mūzikas tradīcija, tāpēc gleznojumā iekļauti tautas muzikanti.

img-20180808-wa0006

Kārsavas pilsētas gleznojumā atainots aktīvais dzīves veids un tirgus tradīcija.

img_0022

Šos skaistos darbus ir veidojušas mākslinieces Grieta Butjankova un Anastasija Bikova. Projekts tika realizēts ar mērķi veicināt iedzīvotāju aktivitāti, celt pašapziņu un apliecināt viņu nozīmi novada kultūras veidošanā.