Jau astoto gadu mērķtiecīgākie Latvijas 9.-12. klašu skolēni ar padziļinātu interesi par ķīmiju un ar to saistītajām zinātnēm piedalās AS „Grindeks” rīkotajās „Profesiju dienās skolēniem”. No 177 skolēnu pieteikumiem no vairākām Latvijas pilsētām un reģioniem tika izvēlēti 40 projekta dalībnieki, tai skaitā arī 12. klases skolnieks Ludvigs Špeļkovs no Kārsavas vidusskolas.

Ludvigs stāsta, ka ķīmija ir tā zinātne, ar kuru viņš gribētu saistīt savu dzīvi: „Es ļoti ieinteresējos par organisko ķīmiju un bioķīmiju, ka arī farmakoloģiju, pētot zāļu sastāvu un to iedarbību uz cilvēka organismu. Šobrīd es mācos 12. klasē, un jau ir laiks izvēlēties savu turpmāko profesiju. Uzskatu, ka „Grindeks” rīkotās „Profesiju dienas skolēniem” ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par kādu no profesijām, uzdod jautājumus un darboties praktiski.”

AS „Grindeks” Hromatogrāfijas ķīmiķe-analītiķe Gerda Krastiņa: „ Dienas sākumu veltījām teorētiskajiem jautājumiem, kā arī aplūkojām dažādus hromatogrāfus darbībā un apspriedām, kā tie viens no otra atšķiras. Praktiskās daļas laikā kopā ar Ludvigu noteicām ziedes kvantitatīvo sastāvu, proti, aktīvo vielu daudzumu.”

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 8. februāra līdz 8. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit profesijas, kas pārstāvētas farmācijas uzņēmumā.

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir starptautisks, vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Vidējais darbinieku skaits koncernā – 1271 darbinieks. Vairāk nekā 74% darbinieku, kuri strādā Latvijā, ir augstākā izglītība. „Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2016. gadā mācību praksi „Grindeks” izgāja 60 studenti.

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.grindeks.lv

Laila Kļaviņa
AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja