izglitibas_logo

2018. gada 30. novembrī un 7. decembrī Kārsavas vidusskolā ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras izglītības atbalsta pasākumu “Radošās darbnīcas nākotnes profesijās” ietvaros notika nodarbības “Profesija – maketētājs”, kurās Kārsavas vidusskolas septīto un astoto klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar maketētāja profesiju. Nodarbības vadīja šīs profesijas pārstāve Antra Barkāne.

Nodarbībās laiks paskrēja nemanot, jo Antra bija nopietni gatavojusies. Skolēni noklausījās interesantu un daudzpusīgu prezentāciju par šo profesiju. Sākumā Antra skolēniem pastāstīja, kas ir dizains un maketēšana, kādas prasmes un zināšanas ir nepieciešamas, lai varētu strādāt par grafisko dizaineru, informēja, kādās mācību iestādēs ir iespējams iegūt šai profesijai atbilstošo izglītību, kā arī, kādi ir darba piedāvājumi. Viņa pastāstīja par ikdienu un interesantajiem atgadījumiem šajā profesijā un demonstrēja savus izveidotos darbus.

dsc00324

Nodarbību otrajā daļā skolēni iejutās maketētāja profesijā, 3 – 4 cilvēku grupās izstrādāja kāda uzņēmuma logo, saukli vai produkta etiķeti, izmantojot iepriekš redzētos maketēšanas elementus. Pēc prezentācijām noritēja diskusijas par maketētāja profesijas specifiku un izveidoto darbu veiksmēm un neveiksmēm.

Antras vadītās nodarbības noritēja pozitīvā gaisotnē, radošās darbnīcas guva skolēnu atsaucību. Skolēni uzdeva jautājumus, kā arī atbildēja uz Antras jautājumiem.

Dažas skolēnu atsauksmes:

“Nekad nebiju aizdomājusies, kā top etiķetes, uzlīmes, reklāmas vai žurnāli. Tagad zinu, ka ir tāda profesija – maketētājs.”

“Aizraujoši ir pašam veidot kādu zīmējumu produktam.”

“Stunda bija interesanta, jo uzzināju un izmēģināju, kā veidojas grafiskais dizains daudzām lietām.”

“Uzzināju, kā vaļasprieks var kļūt par profesiju. ”

“Man patika, kā Antra stāstīja un rādīja, kā veido maketu. Gribētu Ēnu dienās vēlreiz ar viņu tikties.”

“Radošajās darbnīcās ir interesanti izmēģināt ko jaunu. Patika darboties kopā. Maketētājs ir moderna profesija”

“Pozitīvi ir tas, ka par savu darbu stāsta paši profesionāļi. Tā var uzzināt daudz jauna.”

Liels paldies Antrai par interesanto tikšanos!

Lilita Laganovska
Kārsavas vidusskolas skolotāja 8.a klases audzinātāja