Kārsavas novada Mežvidu pagasta Jāņa Šicāna un Vairas  Šicānes piemājas saimniecība “Kalniņi” Valsts valodas centra konkursā “Latviešu valodai draudzīga vide” iegūst visvairāk balsu sociālajā tīklā Facebook un kļūst par laureātiem.

46826811_2179214062340870_3206120175099183104_n

23. novembrī, noslēdzās Valsts valodas centra rīkotā akcija “Latviešu valodai draudzīga vide”, kurā Tieslietu ministrijas Valsts tiesību departamenta direktore Inta Salinieka un centra pārstāvis Viesturs Razumovskis ar apsveikuma uzrunām un atzinības rakstiem sveica latviešu valodai draudzīgākos uzņēmumus, uzsverot attieksmi pret valsts valodu un tās kvalitatīvu lietojumu ikdienā.

Atklājot apbalvošanas ceremoniju, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs video uzrunā izteica atzinību akcijas laureātiem par to, ka, būdami uzņēmēji, viņi sargā, kopj un attīsta latviešu valodu.

Kā uzver Jānis Šicāns, tad lielākais nopelns ir manai sievai Vairai, kura ir aktīva uzņēmuma attīstībā un kopā mēs attīstām savu “Bišu namiņu”. Mēs ar sievu strādājam tandēmā, Vaira vairāk pārzina tūristu uzņemšanu, juridiskos jautājumus un es atbildu par tehnisko daļu.

5445739_wynpsn

Pasākums visnotaļ sirsnīgs, svinīgs, kurā bija gan svinīgā daļa ar koncertu un svētku uzrunām, kā arī neformālā daļa, kur varēja iepazīties ar citiem uzņēmējiem, lai dalītos pieredzes stāstos. Ir patīkami saņemt apbalvojumu, tas aktualizē, ka cilvēki ir novērtējuši to darbu, kuru mēs esam ieguldījuši. Man pat gribētos teikt, ka mūsu uzņēmumā ir cilvēkam draudzīga vide, jo cenšamies atrast kopēju saprati ar tūristiem no dažādām valstīm. Mūsu aktīvā sezona sākas pavasarī un noslēdzas rudenī. Ziemas periods bitēm ir miera periods. Pie mums bieži vien atbrauc ārzemju tūristi, kā rezultātā mēs cenšamies runāt latviešu, lietuviešu, krievu  valodās. Piemēram, mums bija tūristi no Itālijas, diemžēl, neviens no mums neprot itāliski, tomēr zīmju un žestu valodu vēl neviens nav atcēlis un ja abas puses ir atvērti un aktīvi cilvēki, tad sarunāties ir ļoti vienkārši. Galvenais nebaidīties un uzdrīkstēties. Patīkami, ka pamazām kļūsti atpazīstams, jo tūrisma nozarē atpazīstamība ir viens no svarīgiem atslēgas posmiem. Cerēsim, ka uzsākot jauno sezonu 2019. gada pavasarī interese par mūsu “Bišu namiņu” un “Amatu māju” tikai augs un būs vērojams apmeklētāju skaita pieaugums.

Par latviešu valodai draudzīgākajiem uzņēmumiem šogad tika atzīti 24 laureāti, kuri pārstāvēja visus reģionus: Rīgu – 5, Kurzemi – 6, Latgali – 4, Vidzemi – 6 un Zemgali – 3.

Laureātu vidū ir ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, viesnīcas, viesu nami, veikali, kā arī zemnieku saimniecības un pasažieru pārvadātājs: -piemājas saimniecība “Kalniņi”; viesu nams “Rozes” (IU “Rozes”); brīvdienu māja “Celmi” (ZS “Celmi”);krogs “Folkklubs Ala Pagrabs” (SIA “Folkklubs Ala”); kafejnīca “SPIIKIIZI” (SIA “SPIIKIIZI Riga”); SIA “Jelgavas autobusu parks”; veikals “Sena Bode” (SIA “Shablovs”);veikals “Laima” Nr. 62 (SIA “Saldumu Tirdzniecība”);viesnīca un krogs ”Kuršu krogs” (SIA “Kuršu krogs”);Dikļu pils (AS “Dikļu pils”);kafejnīca “Sole” (SIA “Viņir”);restorāns “Briedīškrogs” (SIA “GB8”); kafejnīca “Dzintariņš” (SIA “Bernātu Dzintariņš”); kafejnīca “Zaļais Maksis” (SIA “Veikalnīca”); beķereja “ROMA” (SIA “Romas dārzs”); individuālā darba veicēja Lūcija Bojarune; individuālā darba veicēja Daina Žvirble;veikals SIA “Kurzemes gaļsaimnieks” Ventspilī; veikals ”Ventiņ bod” (SIA “DezuVita”);garšvielu veikals “Avokado” (SIA “Avokado MS”);kafejnīca “Pie vanaga” (SIA “Vanags plus”);kafejnīca “Niko” (SIA “NIKO A”);Mazmežotnes muiža (ZS “Sējas”);SIA “Gafū”.

Sveicam laureātus ar godam pelnītajiem panākumiem!

Anna Zīmele
tūrisma organizatore

Fotogrāfiju autore: Antra Barkāne