izglitibas_logo

ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  pasākuma “Ražots Latvijā” ietvaros Mērdzenes pamatskolas 4. – 7. klašu skolēniem tika organizēta ekskursija uz zirgu sētu “Untumi”.

Zirgu sēta “Untumi” atrodas Rēzeknes novada Ozolmuižas pagastā. Šī saimniecība ik gadus dažādos gadalaikos piedāvā gan Latvijas iedzīvotajiem, gan tūristiem no citām valstīm dažādas interesantas nodarbes, izklaides iespējas, arī sporta sacensības ar zirgiem, kurās var piedalīties gan liels, gan mazs. Zirgu sētā mūs laipni sagaidīja saimniece Ligita Lebeda.

Viņa iepazīstināja ar sētas “Untumi” darbības veidiem. Te var pavizināties ar zirgiem vasarā ieskatīties stārķu ligzdā ar video novērošanas kameru palīdzību, ir lieliska piknika vieta, jātnieku sacensības ar šķēršļiem u.c. Ekskursijas turpinājumā mūsu skolēni iepazinās ar zirgkopja amatu, varēja pabarot zirgus un kumeļus ar maizi, burkāniem, noglāstīt tos.

Visvairāk bērniem patika pašiem doties izjādēs ar zirgu pieredzējušu instruktoru vadībā. Braucot mājās, skolēnu atbilde uz jautājumu: “Vai kāds no jums vēlētos nodarboties ar zirgkopību?”, skanēja: ”Jā!”

Izjādes ar zirgiem bērniem sniedza pozitīvas emocijas, deva iespēju darīt to, ko viņi nekad nebija darījuši, kā arī mazliet iepazīt zirgkopja amatu.

Silvija Poļnija un Valdis Domarks
Mērdzenes pamatskolas 4.klases audzinātājs un 6.,7.klases audzinātāja