Lāčplēša diena  kopš 1919. gada 11. novembra kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu. Pateicoties uzvarai pār Bermontu 1919. gada novembrī, Latvijā kā dominējoša nostiprinājās tā valstiskā konstrukcija, kuras pamati tika likti 1918. gada 18. novembrī. Viena no pazīstamākajām Lāčplēša dienas tradīcijām, kas aizsākusies 1988. gadā, ir svecīšu aizdedzināšana pie Rīgas pils mūra 11. novembra krastmalā.

Arī mūsu novadā ir jaukas tradīcijas, lai atzīmētu patriotisko valsts nedēļu. Aizsākums – 11. novembrī pie pieminekļa Bozovas kapos, kad skolēni un studenti noliek ziedus un svecītes, godinot brīvības cīnītāju piemiņu. Šogad šie svētki aizsāksies baznīcā, bet pie pieminekļa uzticības zvērestu nodos jaunsargi.

18. novembrī vienosimies kopējā lūgšanā – Latvijas himnā, godināsim mūsu novadniekus un skatīsim mūsu pašdarbnieku sniegumu.

Šajā brīdī atcerēsimies Jāņa Jaunsudrabiņa vārdus:

„Piemini Latviju!

Nekad un nekur savā mūžā tu vairs nedzirdēsi skaistāka vārda par šo vārdu; tāpēc nemities to daudzināt, nebeidz slavēt valsti, kas šo vārdu nes. Ja esi tēvs, paud to saviem bērniem, ja esi māte, dziedi viņu savu bērnu un mazbērnu šūpuļiem, bet, ja esi bērns, kas dzimis trimdā, – nerimsti taujāt par šo zemi savus vecākus. Latvija lai tavās domās un iedomās ir kā tāla , brīnišķīga sala pasaules jūrā, uz kuru vienmēr jāstāv vērstam tavam laivas priekšgalam. Diena vai nakts, vakars vai rīts – turi viņu prātā, piemini viņu arvien dedzīgāk.”

Lai Dievs svētī mūsu valsti, mūsu novadu, katru ģimeni un ikvienu no mums!

Šī mēneša pasākumu plānu skaties šeit: karsava.lv/pasakumi

Ināra Silicka
Kārsavas novada pašvaldības priekšsēdētāja

Foto: Dainis Poikāns