11. februārī plkst. 18.00 Kārsavas kultūrvēstures centrā “Līču mājas” notiks romantiskais vakars “Mīlestības diena”, kur būs iespēja noskatīties režisora Viestura Kairiša īsfilmu “Kāzas”, aplūkot kopīgi veidoto kāzu fotogrāfiju galeriju un dalīties ar iepazīšanās stāstiem un kāzu rīkošanu saistītiem notikumiem.

Esiet aicināti veidot kāzu fotogrāfiju galeriju, iesūtot vai nogādājot savas, vecāku vai vecvecāku kāzu fotogrāfijas. Fotogrāfijas var sūtīt uz e-pastu licumajas@ludzasnovads.lv

Vietu skaits ierobežots, tāpēc vēlams iepriekš pieteikties.


Studijas “Kaupi Filma” īsfilma “Kāzas” (2000) ir stāsts par Leldes un Modra kāzām, kurās kā muzikants piedalās Juris, kurš arī mīl Leldi. Kāzu rituālu laikā, spēlējot Latvijā populārās estrādes melodijas kāzu viesiem, norisinās mīlestības trijstūrī ieslēgtās kaislības, kas no realitātes pāriet sapņos un atkal atgriežas realitātē. Filmā redzamas latviešu etnogrāfiskās kāzu tradīcijas, savītas ar kāzu tradīcijām, kas mūsu dzīvē ienākušas 20. gadsimta nogalē. Filmā piedalās Alsungas etnogrāfiskais ansamblis “Gudenieku suiti”, galvenajās lomās Guna Zariņa, Ģirts Krūmiņš, Andris Keišs, Jānis Zariņš, Vigo Roga, Māra Liniņa, Regīna Razuma, Anita Kvāla, Tālivalds Lasmanis un citi. 

2000. gadā filma saņēmusi arī Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”.

Sākums

piektdien
11. Feb
plkst. 18:00