Turpinot savu misiju atklāt Latvijas klausītājiem jaunu un retāk atskaņotu mūziku, Rīgas projektu koris iepazīstinās klausītājus ar nopelniem bagātā skotu komponista un diriģenta Džeimsa Makmilana (James MacMillan) vienreizējo daiļradi.

Džeimss Makmilans ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu komponistiem pasaulē, kurš īpaši daudz rakstījis korim, orķestrim un ērģelēm, tostarp radot virkni izaicinošu un revolucionāru skaņdarbu par politiskām un reliģiskām tēmām. Programmas nozīmīgākā daļa būs spēcīgs skaņdarbs korim un ērģelēm “Cantos Sagrados”, kurā risināts stāsts par aizvadītā gadsimta 70. un 80. gados notikušo tā saukto “Netīro karu” un politiskajām slepkavībām, kur dzīvību zaudēja aptuveni 30000 cilvēku. Koncerta programmā iekļauti arī brīnišķīgi skotu tautasdziesmu aranžējumi, vairākas monumentālas motetes, kā arī iespaidīgi skaņdarbi ērģelēm.

Kopā ar Rīgas projektu kori koncertā uzstāsies izcils jaunais britu ērģelnieks Viljams Braients (William Briant). Mākslinieks pievienosies korim lieldarbā “Cantos Sagrados”. Tāpat varēsim dzirdēt Braienta interpretācijas vairākiem Džeimsa Makmilana solo ērģeļdarbiem.

PAR VILJAMU BRAIENTU (William Briant)

Viljams Braients (1996) ērģeļspēli sāka apgūt 12 gadu vecumā pie Timotija Bairama Vigfīlda (Timothy Byram-Wigfield). Saņemot stipendiju prestižajā Ītonas (Eton) koledžā, viņš turpināja šīs studijas, papildus apgūstot arī klavierspēli un diriģēšanu. Šobrīd, paralēli franču un krievu valodas studijām Edinburgas Universitātē (University of Edinburgh), Viljams ir māceklis Svētā Egīdija katedrālē (St. Giles’ Cathedral) un Svētās Marijas bīskapa katedrālē (St. Mary’s Episcopal Cathedral) Edinburgā.

PAR RĪGAS PROJEKTU KORI

Rīgas projektu koris (RPK) ir amatieru koris, kuru 2018. gadā nodibināja tā mākslinieciskais vadītājs, amerikāņu kordiriģents Kristofers Volšs-Sinka. RPK pamatā ir Kristofera un koristu aicinājums iepazīstināt dziedātājus un klausītājus ar Latvijā mazāk zināmu repertuāru, katru gadu piedāvājot trīs saturiski dažādas un muzikāli izaicinošas koncertprogrammas. Kora dalībnieki ir bijušie dziedātāji no Latvijas labākajiem profesionālajiem un amatierkoriem, kas tiekas trīs reizes gadā pa 6 nedēļām, katrā periodā sagatavojot jaunu programmu. Tieši šis īpašais formāts ļauj korim piesaistīt augsta līmeņa pieredzējušus dziedātājus, kuru pamatdarbs šobrīd tomēr ir saistīts ar citām nozarēm.

Ieeja bez maksas. Atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

Sīkāka informācija aplūkojama šeit!


Informējam, ka pasākums tiks filmēts un fotografēts publicitātes nodrošināšanai. Kārsavas novada pašvaldības datu aizsardzības speciāliste Sniedze Irbe, tālr. 22331383

Sākums

sestdien
8. Jūn
plkst. 18:00

Vieta

Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīca
Kārsava,
Mājaslapa: http://bazneica.lv