Šā gada 25. maijā Latvijā norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju sarakstus, un vēlēšanu dienā katram vēlētājam jābalso noteiktā vēlēšanu iecirknī, kura sarakstā vēlētājs iekļauts.

Tajā pašā laikā pirmo reizi iepriekšējās balsošanas dienās – 22., 23. un 24. maijā –  vēlētājiem nepieciešamības gadījumā būs iespēja balsot arī citā vēlēšanu iecirknī, ja starp vēlētāja iecirkni un iecirkni, kurā vēlētājs balsos, būs iespējams nodrošināt tiešsaistes datu apmaiņu.

Centrālās vēlēšanu komisijas rīcībā ir informācija, ka šogad daudzi vēlētāji, tai skaitā vēlētāji, kuri uzturas sociālās aprūpes centros (turpmāk – centri) nav saņēmuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sūtītās vēstules par to, kurā iecirknī jābalso.

Vēlamies informēt, ja vēstule nav saņemta, vēlēšanu iecirkni, kurā balsot, iespējams noskaidrot pa tālruni 67049999 darba dienās no pl. 8.00 līdz 20.00 (24. un 25. maijā tālrunis strādās no pl. 7.00 līdz 24.00) vai internetā, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapas e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”. E-pakalpojums pieejams:  https://ej.uz/kurbalsot.

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nespēj nokļūt vēlēšanu iecirknī, ir iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, no 20. maija iesniedzot attiecīgu pieteikumu vēlēšanu iecirknī, kura vēlētāju sarakstā vēlētājs iekļauts.

Vienlaikus šajās vēlēšanās ir iespēja pieteikt balsošanu atrašanās vietā arī vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā iecirknī, ja vēlētājs nav iekļauts attiecīgā vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā (piemēram, vēlētāja dzīvesvieta ir citā pašvaldībā vai iecirknim nepiekritīgā adresē).

Lai izmantotu šo iespēju, Centrālā vēlēšanu komisija aicina vēlētājus centros (ja nepieciešams, ar centra vadības starpniecību) laikā no 20. maija līdz 23. maijam iecirkņu darba laikā iesniegt iecirkņa komisijai, kurai piekritīga balsošanas organizēšana centrā, iesniegumus par balsošanu atrašanās vietā. Šajā gadījumā tiem centra vēlētājiem, kuri nav reģistrēti attiecīgā iecirkņa vēlētāju sarakstā, iecirkņa komisija iepriekšējās balsošanas dienās veiks iecirkņa maiņu, un vēlēšanu dienā vēlētājiem tiks organizēta balsošana attiecīgajā atrašanās vietā.

doc-icon.pngIesnieguma veidlapa15.61 kB

 

 

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks Latvijā:

  • pirmdien, 20. maijā – no pulksten 17.00 – 20.00;
  • otrdien, 21. maijā – no pulksten 9.00 – 12.00;
  • trešdien, 22. maijā – no plkst. 17.00 – 20.00 (iepriekšējā balsošana)
  • ceturtdien, 23. maijā – no plkst. 9.00 – 12.00 (iepriekšējā balsošana)
  • piektdien, 24. maijā – no plkst. 10.00 – 16.00 (iepriekšējā balsošana)
  • sestdien, 25. maijā – no plkst. 7.00 – 20.00 (vēlēšanu diena)

To, kura vēlēšanu iecirkņa komisija organizēs balsošanu centrā, iespējams noskaidrot, sazinoties ar savas pašvaldības vēlēšanu komisiju.

Lai piedalītos Eiropas Parlamenta vēlēšanās, vēlētājam nepieciešama derīga pilsoņa pase vai personas apliecība (eID).