logo2

Kārsavas novada pašvaldība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas Ornitoloģijas biedrību 8. jūnijā, aicināja iepazīties ar putnu dzīvi naktī dabas parkā “Numernes valnis”.

Dabas Aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas pārstāvis Dagnis Vasiļevskis iepazīstināja ar putniem, to izskatu un dziesmām. Pārgājiena laikā notika diskusijas un dalīšanās savos redzējumos. Dalībniekiem bija iespēja uzzināt gan teorētisko informāciju, gan arī dzīvē dzirdēt putnu balsis un redzēt tos.

Pēc pasākuma dalībnieki atzina, ka visinteresantākais bija redzēt kā, mums sasauktā, meža pūce atlidoja un parādīja sevi visā krāšņumā. Laikapstākļi mūs lutināja un netraucēti varējām ieklausīties putnos, un atvilkt elpu uz zvaigžņu vērošanas krēsliem, kur redzējām arī nelielu zvaigžņu lietu.

Paldies visiem, kuri atrada brīvo laiku un iesaistījās nakts putnu vērošanas aktivitātē. Tagad ikdienā mēs vēl rūpīgāk pievēršam uzmanību uz putnu skaņām un viņu daiļo izskatu.

Pasākums tika organizēts projekta “Iepazīsim, lai nosargātu!” ietvaros, to finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Antra Lipska
tūrisma organizatore