Drošības programmas ietvaros  oktobra sākumā skolā viesojās Valsts policijas pārstāvis, kurš sākumskolas  klašu skolēniem un 5.-9.klašu skolēniem novadīja informatīvi izzinošās stundas. Atjautīgākie un aktīvākie skolas skolēni saņēma balvas. Ļoti liels prieks bija jaunāko klašu bērniem, kuri iepazinās ar Veiklo zaķēnu un modelēja Policijas automobiļus.

Oktobra pirmajā svētdienā mūsu valstī  tiek godināti skolotāji.  Skolā  skaista tradīcija – skolotāju sveikšana  un godināšana. 5.oktobrī  mūsu skolā  stundas vadīja “jaunie skolotāji”. Bērni un viņu vecāki  bija sarūpējuši skolotājiem svētku torti. Rīts iesākās ar skaistiem  vēlējumiem, dzeju  un dziesmām. Skolēnu izteiktie  apsveikuma vārdi skolotāju sirdis sildīs visa mācību gada garumā. Krāšņie rudens ziedi  rotāja skolotāju saulainos smaidus.

Paldies bērniem, vecākiem par rudens smaržām un garšām!

Sirsnīgs paldies par pārsteigumu, ko  mums, skolotājiem, sagādāja Kārsavas novada dome.

10.oktobris – starptautiskā Putras diena. Jau  vairākus   gadus   mūsu skolas   bērni  piedalās  Putras  programmā, kuru atbalsta «Rīgas  Dzirnavnieks»  («Herkuless»),  kas  projektu  īsteno  sadarbībā  ar  Veselības  ministriju,  Valsts izglītības  satura  centru  un  Slimību  profilakses un kontroles centru. Šīs programmas mērķis ir popularizēt putras kā mūsdienīgu  ēdienu  un  radīt  jaunas  putras  ēšanas tradīcijas, iecienītākās putras receptes, kā arī aicināt skolēnus ēst veselīgi. Katru gadu Putras  programmā  iesaistās arī  skolas ēdnīca, kur pavārītes  Putras  dienas  ietvaros  skolēniem pagatavo  garšīgu putru ar ķirbjiem vai kaltētiem augļiem

Jaunāko klašu skolēni (1.-6.kl.) mācījās kopā ar Pūcēnu un profesoru Graudu, iepazīstot  graudu šķirnes, darbojoties dažādās aktivitātēs un atkārtojot gudrības, cienājās ar veselīgajiem kraukšķiem un našķiem.

Tika veidotas bērnu radošo darbu izstādes, kurās goda vietā bija graudi – auzas, griķi, mieži, rudzi, kvieši.

Vecāko klašu skolēni tika uzaicināti apmeklēt Okupācijas muzeja lekciju Kārsavas vidusskolā, kur bija pulcējušies visu Kārsavas novada skolu pusaudži un jaunieši.

Skaista tradīcija skolā ir 31.oktobris – Oranžā diena, kad skolotāji skolēniem sarūpē pašmāju oranžo augļu un dārzeņu degustāciju (burkāni, ķirbji, kāļi, arī āboli). Tiek spiesta sula. Brīnišķīgi veselīgā oranžās sulas glāze priecēja gan lielos, gan mazos kārumniekus.

Skaistais un saulainais oktobra mēnesis, kā arī pasakainais lapkritis mums devis iedvesmu un radošas idejas, lai sagatavotos novembra svētkiem un godam nosvinētu Latvijas simtgadi.

Foto: Indra Punane