25.oktobrī Mērdzenes kultūras namā norisinājās tradicionālie profesiju svētki, kurā tika sveikti arī Kārsavas novada sakoptākās sētas īpašnieki. Konkurss “Kārsavas novada sakoptākā sēta” ir tradicionāls Kārsavas novada organizēts konkurss ikvienam Kārsavas novada iedzīvotājam, kas kopj savu mājvietu, ar katru gadu pilnveido to un priecē katru garāmgājēju.

Šogad konkursā tik sveiktas septiņas ģimenes:

Pāvels un Larisa Jegorovi no Goliševas pagasta

dscf7715

Ziedu kompozīcijas izveidotas ar lielu mīlestību, fantāziju un gaumi, tādējādi visu vasaru priecē ne tikai pagasta ļaudis, bet arī caurbraucējus. Jūtams, ka ziediem ir pievērsta rūpīga uzmanība.

Mārīte un Jānis Streļči no Kārsavas pilsētas

img_6240

Majestātiskā, daudzkrāsainā mājas apkārtne nebeidz pārsteigt, liek sajusties krāšņā oāzē. Saimnieku mīļākās puķes ir petūnijas, kas rotā mājas ārsienas, pagalmu, žogus, šūpoles, dārza instalācijas. Lai arī saimnieki dzīvo ziemeļu pusē, bet uzburtā puķu ziedu un košumkrūmu pasaka izstaro bezgalīgas vasaras gaisotni.

Solvita un Ilmārs Laganovski no Kārsavas pilsētas

img_6222

Dzirnaviņas ar čalojošo strautiņu, gaumīgi izlolotie ziedošie košumdārzi, vēstī par saimnieku sirdsmieru un sirdssiltumu. Mājas ieejas durvis sargā Latvju rakstu zīme – Ūsiņš, gaismas un pavasara simbols.

Janīna un Ivars Ņukši no Malnavas pagasta

seeta1

Ņukšu ģimene ar entuziasmu un ģimenes vienotības garu ir izveidojuši harmonisku lauku sētu. Garāmgājēji sajūt sakoptas un lolotas sētas iespaidu.

Evita Čakše un Sandis Barkāns no Mežvidu pagasta

img_6049

Atjaunota lauku sēta, saglabāta vēsturiskā aura, kas izstaro mīlestību pret darbu, harmonijā ar dabu un skaisto.

Natālija un Pēteris Jegorovi no Mērdzenes pagasta

img-20190923-wa0042

No viena ceļa malas mājas slieksnis priecē ar bagātīgo ziedošu puķu podu virkni, spilgto samteņu dobi un kopto zālienu. Pretī mājai pāri ceļam paveras kopts laukums, kurā var apbrīnot sapņu tiltiņu, koka namiņu uz vistas kājas un saimnieka izveidotās skulptūras. Māju apkārtnei bagātīgu noskaņu piešķir senie darba rīki, kas rotā šķūņa vienu sienu. Tie ir kā pierādījums darba un skaistuma mīlestībai šajās mājās.

Velta un Alberts Diči no Salnavas pagasta

70282165_3251266284913592_3518723262295048192_n

Mājas saimnieks savu māju ir saplānojis un uzbūvējis pats ar savām rokām. Katra puķu dobīte ir veidota savā rakstā un formā, un katra izvietota rūpīgi pa māju pagalmu. Nežēlojot pūles un brīvos brīžu, lai iekoptu puķu dārziņu un glīti nopļautu zālienu pagalmā, abi saimnieki dzīvo sev, tā lai katra diena dāvā prieku un gandarījumu.

Kārsavas novada pašvaldība pateicās ikvienam, kas iekārto savu īpašumu. Viss skaistums un bagātība, ko Jūs radāt, nav vārdiem aprakstāms. To var izjust tikai klātesot. Mēs to novērtējam un lepojamies!

Antra Barkāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste