Jau septīto gadu, tuvojoties tumsai, sēņotāji – avantūristi, pulcējās dabas parkā “Numernes valnis”  un devās naksnīgā piedzīvojumā.

Septītais festivāla gads izrādījās ne tikai ar sēnēm un labiem laika apstākļiem apveltīts, bet arī ar rekordlielu dalībnieku skaitu – 34 komandās pulcējās 102 sēņotāji, kuri pusotras stundas laikā izbrida 40 hektāru plašo, lentā skauto areālu.

Atgriežoties no meža, sēņotāji vēl joprojām bija enerģijas pilni un gatavi mērīties un lielīties ar saviem groziem. Iesākumā tika apbalvota komanda, kuras fotogrāfija sociālajos tīklos, ar tēmturi #EjomBakuot, ieguva visvairāk “like” – komanda “MašRūņi” uzvarēja nominācijā “Socialūs teiklu pavielnīki”. Pilnāko grozu nominācijā “Leluokuo raža” uzvarēja Tilžas komanda “Iepūt ezītim”. “Tuoluokī gosti” nomināciju, kā arī “Latgolys šmakovka” ekskursiju dāvanu karti ieguva komanda “Cepurīšu mednieces”, kurā bija sēņotāja nu Dobeles. Pie dāvanu kartes no mūsu atbalstītāja tika arī otra tālākā komanda – “Sāga22” no Jelgavas. Komanda “Nazineiši” no Malnavas ieguva nomināciju “Eko komanda”, jo parūpējas arī par to, lai groziņā no meža iznestu cilvēku atstātos atkritumus. “Radūšuokais komandys tāls” atkal tika izdomas bagātajiem zilupiešiem – “Zilupes laimes lācis & Co”. Savukārt, lielāko baraviku nomedīja komanda “Ezīši miglā” no Ludzas.

Sakām milzīgu paldies visiem mūsu atbalstītājiem – “FizioPro” un “VK skaistumkopšanas privātprakse”, kuru dāvanu kartes tika apslēptas mežā un trīs acīgākie sēņotāji pie tām arī tika. “Mežvidu tomātu” sulas saņēma nomināciju “Eko komanda” un “Sociālūs teiklu pavielnīki” ieguvēji. “Latgolys šmakovka” ekskursiju dāvanu kartes ieguva “Tuoluokī gosti”, “Tuoluokī gosti Nr.2” un “Radūšuokais komandys tāls” nomināciju uzvarētāji. Kārsavas novada pašvaldības sarūpētie “Ejom Bakuot” lakatiņi tika pasniegti visu 6 nomināciju ieguvējiem. Par specbalvu bija paruūpējušās māsas Bernānes no Mežvidiem – eko upeņu sulu saņēma trīs “Sekseiguokuo sieņs” īpašnieki. Piemiņas koka medaļu saņēma ik viens nakts sēņošanas festivāla “Ejom Bakuot” dalībnieks!

Paldies biedrībai “Kūzuls” par garšīgo un spēcinošo putru! Paldies visiem, kas palīdzēja, lai šis meža festivāls izdotos!

Pasākuma organizators un viens no idejas aizsācējiem Juris Vorkalis atzīst, ka: “Visu šo gadu laikā, Numernes mežā esmu pieredzējis neaprakstāmas enerģijas un pozitīvo emociju strāvojumus , ko radāt Jūs – foršie un jautrie cilvēki ar nazīšiem rokās! Ticu tam, ka atradīsies labi cilvēki, kas šo skaisto tradīciju turpinās! Paldies, tiekamies kādreiz mežā!”.

Juris Vorkalis
Vides pārvaldības speciālists un pasākuma organizators