Turpinot aizsāktās “EJOM BAKUOT” nakts sēņošanas tradīcijas, šogad 14.septembrī Kārsavas novada pašvaldība organizēja Nakts sēņošanas festivālu.

nakts-senosana

Numernes dabas parka teritorijā pulcējās dalībnieki no dažādām Latvijas vietām, lai sīvā 14 komandu cīņā pierādītu sevi kā labākos dažādās nominācijās. Tālākā sēņotāju komandas meitenes “Mušmirītes” mērojusi ceļu no Rīgas, šī komanda kopā ar “Ātrajiem no Zilupes”, “Sābreišim”, “SUB Beka” un “Bordeļi” pārējo sēņotāju vidū izcēlās arī pasākumam sagatavotu dreskodu. Lielākās sēnes atradēji kļuva “Dieļeņi”, kuri varēja lepoties arī ar apaļākā sēņotāja titulu, ko ieguva komandas pārstāvis Rihards. Ar mazākās sēnes atrašanu lepojās vairākas komandas, tomēr titulu ieguva “Netici location”, viņu groziņā atradās arī interesantākās sēnes tituls. Visvairāk sēnes izdevās salasīt “Vēja grābšļiem”. Ar tārpainākā atraduma iegūšanu lepoties varēja “Bordeļa” komanda. Nominācijas jaunākais sēņotājs ieguvēja ir divgadniece Dārta no komandas “Kvadrātbikši, toties vispieredzējušākā sēņotāja pārstāvēja “Ātrie no Zilupes” komandu.

nakts-senosana1

Pēc mērīšanās ar ieguvumiem, dalībniekiem un skatītājiem tika piedāvāta iespēja, sildoties pie ugunskura, cienāties ar garšīgu putru un tēju. Vakara tālākā gaitā apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja noskatīties latviešu filmu “Motociklistu vasara” un izbaudīt balli mežā, dzīvās mūzikas pavadījumā.

Organizatori pateicas visiem, kas atrada laiku un piedalījās pasākuma veidošanā un organizēšanā, kā arī apmeklētājiem par atsaucību.

Solvita Dzerkale
Jaunatnes lietu specialiste