2020.gada 12.februārī Latvijas skolēni tika aicināti piedalīties Ēnu dienas pasākumā. “Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. “(avots- www.enudiena.lv)

Arī Mežvidu pamatskolas 7.klases skolēni, audzinātājas mudināti kļuva par ēnām sev interesējošu profesiju pārstāvjiem mūsu novadā. Lai varētu kļūt par ēnu, skolēni rūpīgi gatavojās: mācījās rakstīt motivācijas vēstuli, apguva komunikācijas prasmes, jo katram bija jāsazinās ar Ēnu devēju un jāsarunā tikšanās laiks, skolēni gatavoja arī intervijas jautājumus, ko uzdod konkrētās profesijas pārstāvim.

Klases skolniece Sigita kļuva par ēnu manikīrspeciālistam: “Kopš mazām dienām mani interesē manikīrspeciālista profesija, tāpēc šī bija lieliska iespēja iepazīt šo profesiju klātienē, vērot manikīrspecialista darbu, varēju noskaidrot visus sev interesējošus jautājumus par nagu kopšanu, uzzināju, kāda izglītība ir nepieciešama, lai strādātu šajā jomā, kādas iemaņas ir vajadzīgas strādājot ar klientu.”

Leo kļuva par ēnu friziera profesijas pārstāvei: “Ļoti patika. Ieguvu jaunas komunikācijas prasmes, jo pašam bija jāsazinās ar frizieri. Uzzināju, kas ir nepieciešams, lai strādātu šajā profesijā, kāda izglītība ir vajadzīga. Vērojot frizieres darbu, sapratu, vai pats vēlos darboties šajā jomā.”

Erita kļuva par ēnu modes dizainerei: “Ļoti uzmanīgi klausījos un sekoju norādījumiem. Patstāvīgi, pēc instrukcijas norādēm, šuvu sev puķu aksesuārus, iepazinos ar šujmašīnu veidiem, šūšanas procesu, redzēju, kā notiek sadarbība ar klientiem. Ļoti patika.”

Kāds klases skolēns, savas vilcināšanās dēļ, nokavēja pieteikumu iesniegšanas termiņu- arī tā ir vērtīga pieredze, kā plānot laiku, un neatlikt svarīgu lēmumu pieņemšanu uz pēdējo brīdi.

Klases kolektīva vārdā vēlos pateikties skaistumkopšanas salonam “Malibu”, personīgi vadītājai Ivetai Jurānei, kā arī modes salonam “LAGU”, personīgi- modes dizainerei Guntai Naglei, par skolēniem doto iespēju kļūt par ēnām Jūsu uzņēmumos. Tikai sadarbojoties skolotājiem ar skolēniem un potenciālajiem darba devējiem, mēs varam palīdzēt jauniešiem atrast katram savu vietu dzīvē. 

Jolanta Silicka
Mežvidu pamatskolas 7.klases audzinātāja