Pateicoties Ludzas mežniecības mežzines Ineses Silickas iniciatīvai, Mērdzenes pamatskolas skolēni 27. aprīlī piedalījās Meža dienās, kuras visā Latvijā rīkoja un vadīja vietējās mežniecības.

Uz pasākumu devāmies ar skolas autobusu, kurš mūs aizvizināja uz Ciblas novada Kurjanovas ezeru, kur mūs sagaidīja mežniecības darbinieki ar sarūpētiem materiāliem un darbarīkiem.

Iepazināmies ar ūdensputnu – pīļu dzīves veidu, to ienaidniekiem. Lai drošāk izaugtu jaunā meža pīļu paaudze, bērni patstāvīgi gatavoja divas dažādu veidu mākslīgās pīļu ligzdas.

Skolēni tika sadalīti vairākās komandās. Arņa komandai bija daudz jāmēra, jāžāģē, jāstrādā ar skrūvgriezi, lai izveidotu peldošo pīļu ligzdu. Ar sevišķi lielu aizrautību strādāja Beatrise, kuru aizrāva darbošanās ar koka dēļiem. Digmāra komanda veidoja stacionāro ligzdu. Iemācījās darboties ar knaiblēm – sadalīt metāla režģi, izveidot attiecīga diametra cauruli, savienot režģi ar speciālām plastmasas sasasitēm, sagriezt ruberoīdu, izveidot pamatni, pie kuras piesiet ligzdu. Darbošanās komandās bija ļoti aizraujoša, jo pašiem vajadzēja savu projektu realizēt kopā ar pieaugušajiem. Neparasti un neredzēti bija, kad uzvelkot specapģērbu, mežniecības darbinieki ievietoja ligzdas Kurjanovas ezera niedrājos.

Pasākuma vadītāja ar skolēniem pārrunāja ugunsdrošības noteikumus mežā vasaras laikā, jo mežs ir Latvijas zaļais zelts. Valsts meža dienesta darbinieki organizēja izzinošu konkursu par meža un dabas tēmu. Skolēni iesaistījās un nopelnīja nelielas balvas.Tas bija interesants, izzinošs pasākums, kura noslēgumā bija sagatavotas pusdienas, kas bija lieliskas.

Paldies pasākuma rīkotājiem par iespēju iepazīt, izzināt, darboties plašajā dabas pasaulē!

Mācāmies darot!

L. Čigāne
Mērdzenes pamatskolas skolotāja