LMT Autosporta Akadēmija (LMT AA) sadarbībā ar Latvijas Mobilo Telefonu (LMT) un Latvijas Automobiļu federācijas Kartinga komisiju jau otro gadu pēc kārtas īsteno projektu LMT Autosporta Akadēmijas Skolu kartinga kauss. Projekta otrajā sezonā interesi par dalību izrādīja 22 Latvijas izglītības iestādes: tehnikumi, vidusskolas un bērnu un jauniešu jaunrades centri. No tām tika izraudzītas 15, kas tiks nodrošinātas ar “TK Senior” klases kartingiem dalībai “ProKart” sacensībās 2017. gada laikā.

Aivars Ruskulis, Malnavas koledžas direktora vietnieks praktiskajā apmācībā: “Otrajai sezonai pieteicāmies, jo jaunieši ir gatavi un vēlas turpināt dalību LMT AA Skolu kartinga kausā, turklāt ja jau esam kaut ko iesākuši, tas būtu arī jāturpina. Šogad arī ceram uz labākiem rezultātiem nekā pērn. Kartings mums ir, tas ir labā tehniskā stāvoklī un esam gatavi sacensībām. Neapšaubāmi, tas ir būtiski, ka jauniešiem ir iespēja piedalīties īstās sacensībās, izjust kā tas ir – konkurēt ar citām skolā, gūt zināšanas. Šogad gan būs nelielas izmaiņas mūsu komandā, jo notiek neizbēgamais – jaunieši pabeidz skolu un jaunie nāk klāt, līdz ar to mūsu komandā būs arī jauni dalībnieki.”

Interesi turpināt dalību projektā izrādīja visas 11 skolas, kas LMT AA Skolu kartinga kausā startēja iepriekšējā sezonā. Tās piedalīsies sacensībās arī šogad, startējot ar pērn dāvanā saņemtajiem kartingiem. Ņemot vērā lielo interesi, šogad dalībnieku skaits tika paplašināts līdz 15 mācību iestādēm. Par projekta jaunajiem dalībniekiem tika izraudzītas vēl četras mācību iestādes – Siguldas novada Jaunrades centrs „Motodarbnīca”, Ventspils Tehnikums, Saldus Bērnu un jaunatnes centrs un Aizkraukles Profesionālā vidusskola. Visas jaunās dalībnieces saņems Itālijā ražotos “Gold Kart” sporta kartingus, ar kādiem visas komandas startēja jau pērn.

Izvēloties projekta dalībniekus, žūrija vērtēja mācību iestādes ieinteresētību projektā, skolēnu skaitu un skolas ģeogrāfisko izvietojumu. Būtisks priekšnoteikums, lai skolas pārstāvētu visus Latvijas reģionus – Kurzemi, Vidzemi, Zemgali, Latgali un Rīgu.

lmt_aa2017-2

Juris Binde, LMT prezidents: Esmu gandarīts par LMT AA Skolu kartinga kausa pirmā gada rezultātiem, tāpēc ar lielu ieinteresētību raugos uz projekta otro sezonu. Patīkami, ka jaunieši ir novērtējuši zināšanas un praktiskās iemaņas, ko viņiem sniedz dalība šajā projektā, un vēlas turpināt dalību. Ne mazāk svarīgi, ka projekta ģeogrāfija kļūst arvien plašāka. LMT AA Skolu kartinga kauss var kļūt par pagrieziena punktu ne tikai inženierzinātņu apguvē un sportiskajā karjerā, bet arī veicināt izpratni par komandas garu, savstarpējo komunikāciju un sporta menedžmentu”.

“Prieks, ka visas skolas, kas piedalījās projektā pērn, arī šogad izrādīja interesi un vēlējās turpināt dalību. Tāpat esam gandarīti par lielo interesi, kas šogad bija no mācību iestādēm kopumā un ļāva mums izvēlēties vēl četrus jaunus projekta dalībniekus. Tas nozīmē, ka jauniešiem autosports interesē, un mēs ar lielāko prieku palīdzēsim viņiem spert pirmos soļus šajā dinamiskajā un aizraujošajā sporta veidā,” stāsta Dainars Dambergs, LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs. “Saņemtie pieteikumi LMT AA Skolu kartinga kausa 2017.gada sezonai bija ar spēcīgu motivāciju, tālab aicinām tās skolas, kas šogad netika izraudzītas, nenolaist rokas un nākamā gada sezonā startēt ar saviem pieteikumiem atkal.”

LMT AA uzdevums ir atbalstīt jaunos autosporta talantus, dodot iespējas realizēt viņu sapņus un intereses. Tādēļ arī šogad jauniešiem tiks nodrošināti gan teorētiskie semināri, gan praktiskie treniņi. Jau 22.aprīlī “333” trasē notiks pirmais kopīgais visu skolu seminārs – pirmajā dienas daļā savstarpējā iepazīšanās, teorētiskās apmācības, savukārt dienas otrajā pusē – praktiskie koptreniņi. Arī šogad par LMT AA Skolu kartinga kausa trofeju cīnīsies nevis individuāli sportisti, bet skolu komandas. Tiks vērtēti sportiskie rezultāti, komandas tehniskā jaunrade, attieksme pret saņemto tehniku, komandas atpazīstamība un fanu kustība.

„LMT Autosporta Akadēmijas” ģenerālsponsors jau astoto gadu ir Latvijas Mobilais Telefons. Katra komanda – projekta dalībniece – tiek nodrošināta ar Samsung Galaxy A3 viedtālruni sociālajām aktivitātēm un projekta atspoguļošanai sociālajos tīklos. Ar eļļām un smērvielām akadēmiju apgādā Motul. Sabiedrisko attiecību atbalstu skolām nodrošina One Communications. Jau kopš pirmsākumiem projektu atbalsta arī Latvijas Automobiļu federācija.

Aktuālā informācija par LMT Autosporta Akadēmiju pieejama mājas lapā www.autoakademija.lv un sociālo tīklu kontos – Twitter: @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/LMTAutosportaAkademija

“LMT Autosporta Akadēmija“ Skolu kartinga kausa 2017 dalībnieki:

 • Malnavas koledža
 • PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikums
 • Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola
 • Jelgavas Amatu vidusskola
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikums
 • PIKC Liepājas Valsts tehnikums
 • Priekuļu tehnikums
 • PIKC Rīgas Valsts tehnikums Krāslavas teritoriālā struktūrvienība
 • PIKC Rīgas Tehniskā koledža
 • Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība
 • Smiltenes tehnikums
 • Siguldas novada Jaunrades centra „Motodarbnīca”
 • Ventspils Tehnikums
 • Saldus bērnu un jaunatnes centrs
 • Aizkraukles Profesionālā vidusskola

“LMT Autosporta Akadēmija“ Skolu kartingu kausa 2017 sacensību kalendārs:

 • 05.05., 06.05. LČ/ Pro-Kart kauss 1.posms Madonā.
 • 19.05., 20.05. LČ/ Pro-Kart kauss 2.posms, Ropažos SK333.
 • 09.06., 10.06. LČ/ Pro-Kart kauss 3.posms, Madonā.
 • 13.07., 15.07. LČ/ Pro-Kart kauss 4.posms, Kandavā.
 • 10.08., 12.08. LČ/ Pro-Kart kauss 5.posms, Kandavā.
 • 01.09., 02.09. LČ/ Pro-Kart kauss 6.posms, Smiltenē.

 

Anda Treija
LMT Autosporta Akadēmija
Sabiedriskās attiecības