Pagājušajā nedēļā, Malnavas ciemā uzsākta ielu apgaismojuma atjaunošana, nomainot visus novecojušos nātrija augstspiediena gaismekļus uz jauniem, mūsdienīgiem LED gaismekļiem.

Kopš novada izveidošanas Malnavas ciemata ielu apgaismojumā nav veikti uzlabojumi un būtiski finanšu ieguldījumi, līdz ar to tas ir novecojis un nekvalitatīvs.

LED apgaismojums jau tiek izmantots Salnavas un Mērdzenes ciemos, šī pieredze apstiprina, ka gaismekļi ir ne tikai videi draudzīgi, bet arī finansiāli izdevīgāki un tiem ir lielāka gaismas izdale.

Papildus lampu nomaiņai, Kļavu ielā (līdz autobusu pieturai) tiks uzstādīts pilnībā jauns apgaismojums – izbūvēti stabi un izveidota elektropadeve. Savukārt Saules ielas posmā no Kļavu ielas līdz 1.šķērsielai apgaismojums ar garām konsolēm tiks izvirzīts no esošajiem stabiem tuvāk ielai, nekā tas ir šobrīd.

Nepieciešamo materiālu un LED lukturu iepirkšana jau veikta. Šobrīd notiek to testēšana, jo tām ir papildus funkcija – noteiktos laika periodos samazināt apgaismošanas jaudu. Paredzēts, ka pēc testēšanas lampu nomaiņa notiks 2 nedēļu laikā, ja vien laikapstākļi to ļaus. Kļavu ielas apgaismojuma izbūve varētu tikt pabeigta pavasarī, jo tai ir nepieciešami rakšanas darbi.

Kopējais projekta finansējums sasniedz 11 000 eiro, no pašvaldības budžeta.

Inese Krivmane
sabiedrisko attiecību speciāliste