Aprīlī visā Latvijā notiek Lielā talka. Šogad izsludinātas 1160 talkošanas vietas visā valstī. Kārsavas novadā oficiāli piereģistrētas 20 talkošanas vietas. Piedalīties tiek aicināts ikviens interesents, lai padarītu savu novadu un pagastu vēl skaistāku.

Kad un cikos?
Lielā talkošana Kārsavas novadā notiek jau no 13. aprīļa līdz 23. aprīlim. Precīzus laikus un vietas skaties pielikumā.

Kur talkot?
Savu talkošanas vietu skaties pielikumā, jautā Lielās Talkas koordinatoram Jurim Vorkalim (mob.tel. 28 343 926) vai noskaidro mājas lapā www.talkas.lv! Tur Tu vari ērti apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē pašvaldība, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. Izvēlies tuvāko vai interesantāko talku un 22. aprīlī pievienojies tai! Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava Atbildīgā persona. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!

Kur saņemt atkritumu maisu?
Lielās Talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā un talcinieki tos bezmaksas varēs saņemt tikai un vienīgi 22. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā visā Latvijā. Atkritumu vākšana notiek tikai šajos maisos! Papildus informācija par maisiem pieejama pie novada talku koordinatora J. Vorkaļa.

Kur atstāt piepildītos maisus?
Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo. Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram.

Ko iesākt ar aizdomīgiem atkritumiem un mirušiem dzīvniekiem?
Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas Atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Kā apģērties?
Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu.

Ko ņemt līdzi?
Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un pats svarīgākais – darba prieku!

Uz tikšanos talkā!

 

xls-icon.pngTalkas norises vietas un laiks11.53 kB