Tradicionāli februārī tiek apkopoti konkursa „Latvijas Labākais tirgotājs” (LLT) rezultāti. Konkursa finālisti pārstāv dažādus uzņēmējdarbības veidus –aptiekas, degvielas uzpildes stacijas, viesnīcas, atpūtas kompleksi, viesu nami, lauku tūrisma objekti, veikali, specializētie veikali, tirdzniecības centri, ražotnes, bistro, kafejnīcas, konditorejas, krogi, restorāni un šogad pat motortrases.

Apliecinājums konkursantu profesionālajam līmenim ir arī slavenību pozitīvais vērtējums par konkursa finālā iekļautu objektu. Oskarotā kinozvaigzne Helēna Mirena un aktieris Džeisons Klārks, kā arī citi slaveni aktieri un radošā komanda sniedza labas atsauksmes pēc uzturēšanās Mazmežotnes muižā. Kā zināms, Holivudas mēroga zvaigznes pieprasa augstāko servisu, viduvējs serviss nespētu tos apmierināt. Tāpat saņemtas dažādu citu slavenību atsauksmes par konkursa uzvarētāja godā nonākušiem objektiem.

2019_02_21_12-01-48_oskarsludvigs_sh_web

Nominācija „Latvijas Labākais tirgotājs” ir nekomerciāls un atklāts pasākums – tajā var piedalīties jebkurš nozarē strādājošs Latvijas uzņēmums. Ar mērķi noteikt Latvijā labākos, jau kopš 1995.gada tirgotāju konkursu rīko sabiedriskas organizācijas – Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Šogad “Latvijas Labākais tirgotājs 2018” ir jau 24. nominācija. Sākotnēji veikaliem un ēdināšanas uzņēmumiem bija atsevišķi konkursi – „Latvijas labākais veikalnieks” un „Latvijas labākais krodzinieks”. Bet kopš 1997.gada Latvijas labākie nozares uzņēmumi tiek vērtēti kopējā konkursā.

Šogad aktīvākās pašvaldības, kas iesaistījušās konkursa pirmās kārtas organizēšanā nosakot labākos savā novadā vai pilsētā, kā arī atbalstījušas vietējos uzņēmumus, ir no Gulbenes, Jelgavas, Raunas, Rundāles, Vecumnieku un Viesītes novada, kā arī no Jēkabpils pilsētas.

„Latvijas Labākais tirgotājs 2018” fināla vērtēšanai tika izvirzīti 32 objekti no kopumā 240 pieteiktiem. Konkursam nominētos uzņēmumus vērtē LTA apstiprināta ekspertu komisija, kurā iekļauti pārstāvji no iepriekšējos gados konkursā uzvarējušiem uzņēmumiem. Maksimālais punktu skaits ir 100, gala vērtējumā konkursa galveno balvu saņem uzņēmumi, kas izpelnījušies ne mazāk kā 99 punktus, uzvarētājs: 92–98 punkti, laureāts: 81–91 punkti, dalībnieks: 65–80 punkti.

Šogad pasniegtas septiņas Galvenās balvas, par uzvarētājiem atzīti 13 uzņēmumi, vēl deviņi uzņēmumi saņēmuši laureāta diplomus un trīs – konkursa fināla dalībnieku diplomus. Galvenās balvas un nominācijas konkursa „Latvijas Labākais tirgotājs 2018” dalībniekiem pasniegtas ceturtdien, 21.februārī, plkst. 11 Rīgas domes sēžu zālē, Rātslaukumā 1. Pasākumā apsveikuma runas teica Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, LPS padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Andra Feldmane, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Krists Bergans-Berģis, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis, LTA padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Šablovskis, kā arī LTA prezidents Henriks Danusēvičs, kurš pasniedza balvas un diplomus.

2019_02_21_10-52-47_oskarsludvigs_sh_web

„Latvijas Labākais tirgotājs 2018” konkursa rezultāti

Galvenā balva

Atpūtas komplekss, „Grantiņi”, Jelgavas novads;
Veikals, „top”, Kārsavas novads;
Aptieka, „BENU aptieka 26”, Liepāja;
ASTARTE-NAFTA, DUS nr.34, Līvānu novads;
Restorāns, „Lidojošā varde”, Rīga;
Grāmatu nams, „Valters un Rapa”, Rīga;
Pilsētas galerija, „Valleta”, Valmiera.

Uzvarētājs

Kafejnīca/kafetērija „The Marmelade”, Kuldīga
BENU aptieka 43, Salaspils
Saldumu veikals LAIMA, Rīga
BENU aptieka 17, Rīga
DUS „CIRCLE K”, Jēkabpils pilsēta
Veikals „Sena BODE”, Rīga
Veikals „Maxima XXX”, Rīga
Kosmētikas veikals „Multilukss”, Rīga
Zivju restorāns „Bermudas”, Engures novads
Viesu nams „Mazmežotnes muiža”, Rundāles novads
Kafijas grauzdētava „Tīrs Miers”, Rankas pagasts
Pīlādžu mototrase, Vecumnieku novads
BENU aptieka 66, Aizkraukle

Laureāts

ZVAIGZNES GRĀMATNĪCA Stockmann, Rīga
Čipsu ražotne, Rauna
DUS „Virši – A”, Vecumnieku novads
Bistro, Jūrmala
Veikals „Maxima X”, Bauska
Ausekļu dzirnavas, Vecumnieku novads
Krodziņš „Mežavējš”, Saldus novads
Laivu noma „Lutauši”, Vecumnieku novads
Veikals „Maxima XX”, Limbaži
Cafe Turība, Rīga

Dalībnieks

Veikals „Dino Zoo”, Tukums
Puķu bode „Tatija”, Viesītes novads
Konditoreja/kafejnīca „Krikumiņš”, Kuldīga

 

Gatis Štolcers
LTA Projektu vadītājs
Tālr. 67297372, e-pasts: info@lta.lv