Šī gada 8. novembrī Kārsavas vidusskolas kolektīviem – meiteņu vokālajiem ansambļiem „Balstiņas”, „Vuolyudzeitis” un Malnavas pagasta vokālajam ansamblim „Konsonanse” /vadītāja L. Žukovska/ bija liels gods uzstāties kopā ar komponistu Jāni Lūsēnu pasākumā “Labvakar, Latvija” Malnavas muižā. Neapšaubāmi, dziedāt komponista klavierspēles pavadījumā bija liels izaicinājums. Gatavojoties koncertam, mūsu satraukums bija liels – kā būs, vai spēsim godam izdziedāt J. Lūsēna dziesmas? Ne mazāks satraukums bija arī koncerta noslēgumā, jo mums viss izdevās!

labvakarlusens-3

Pēc koncerta ansambļa dalībnieces labprāt aprunājās, dalījās savās domās un uzdeva dažādus jautājumus komponistam. Jānis Lūsēns uzsvēra: „Novērtējiet to, ko māte dod. Sākumā es spēlēju čellu, tad sitamos instrumentus, līdz beidzot pievērsos klavierēm un ērģeļmūzikai. Tad arī sajutos ļoti laimīgs. Cilvēkam ir jāpamana iespējas, kur sevi realizēt. Talants bez darba nekas nebūs, un šodien tas neiet cauri. Ja apakšā nav bāze, tad nezini, ko darīsi tālāk. Pat, ja stāvēsi pie R.Paula durvīm, arī tad nekas nebūs. Katram jāiet savs ceļš, jādomā kā un ar ko atšķirties no cita, nevis līdzināties. Te, laukos ir pavisam cita enerģija. To jutu, dziedot, bija riktīgi jaudīgi. Gan jau tiksimies un sadarbosimies, dziesmu ir daudz. Jums ir paveicies, jo ir ļoti enerģiska vadītāja Ligita Žukovska. Neaizmirstiet savu skolu, nevienam to neatdodiet”.

labvakarlusens-2

Mūzikai jāatstāj cilvēka dvēselē tādas jūtas, kuras spēj pacelt. Mūzika ienes cilvēka dvēselē plašumu, garu spēku un sirdī – maigumu un siltumu, prātā – gaismu un brīvību. Mūzika padara raksturu cēlāku. Visiem dvēseles spēkiem jāiet cauri mūzikai, jo tajā var atrast harmoniju.

Ligita Žukovska
Kora vadītāja