Gaidot Latvijas simtgadi, mēs – 6.b klases skolēni kopā ar vecākiem, nolēmām veikt Labo darbu. Lai paveiktu kaut ko labu, nav vajadzīgs daudz, galvenais, lai ir vēlēšanās, laba sirds un nedaudz uzņēmības. Mēs nolēmām kopā ar vecākiem sakārtot savas mājas, dzīvokļus, istabas vai pieliekamos kambarus, kā rezultātā noteikti atradīsies labas, mīļas, noderīgas lietas, ko mēs lietojām bērnībā. Pie reizes gribējām īstenos klases meiteņu vēlēšanos apciemos mīļās, labās pirmsskolas iestādes „Taurenītis” audzinātājas un auklītes, ar kurām saistās daudzas, jaukas atmiņas.

Skolēni bija ļoti atsaucīgi un gandrīz katrs atrada mājās kādu mīļu lietiņu un daži pat vairākas grāmatas, spēlītes, papīru, puzles, ko vairs nelieto, un uzdāvināja tās mazajiem ķipariem.

Daži no skolēniem labprāt atgrieztos šajā mierīgajā, bezrūpīgajā bērnības pasaulē, kur audzinātāja palīdzēja gan ar kurpju šņorēšanu, gan sarežģīto pogu pogāšanu, gan ar burtu salikšanu vārdos. Taču tagad mums ar daudzām lietām ir jātiek galā pašiem. Te atklājās, ka daži esot bijuši diezgan kustīgi, daži – klusi un mierīgi, dažiem ir ļoti paticis, kad audzinātāja Inga ir lasījusi grāmatas, kad jādodas diendusā.

Mūsu pārliecība ir, ka katrs cilvēks var mainīt pasauli, mainīt to ar labestību, izpalīdzību un dāsnumu pret līdzcilvēkiem.

Paldies maniem audzēkņiem un viņu vecākiem, ka atbalstīja šo labo darbu! Paldies arī pirmsskolas „Taurenītis” darbiniekiem un audzinātājām, kas tik mīļi ir rūpējušies, devuši padomus un skolojuši manus audzēkņus!

Ilga Voite
Kārsavas vidusskolas 6.b klases audzinātāja