izglitibas_logo

2. maijā Mežvidu pamatskolā norisinājās novada 1.-9. klašu skolēnu konkurss – turnīrs “Galda spēles” projekta „ESF projekts „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” projekta Nr. 8.3.2.2/16/I/001 ietvaros. Turnīrā piedalījās trīsdesmit 1.-9.klašu skolēni no Salnavas, Mērdzenes un Mežvidu pamatskolām.

Turnīrs tika rīkots, lai dotu iespēju izglītojamajiem attīstīt talantus un uzrādīt rezultātus galda spēļu konkursos, radītu interesi par saturīga laika ārpus formālās izglītības pavadīšanas iespējām bez viedtālruņiem, attīstītu stratēģisko domāšanu un uzmanības koncentrēšanas spējas, piedāvājot gūt jaunas zināšanas un pieredzi, darbojoties gan individuāli, gan komandā.

Skolēni, gan individuāli, gan pāros, demonstrēja savas galda spēļu prasmes dambretē, šahā, galda tenisā, novusā, jaunāko klašu skolēni sacentās arī galda tenisa bumbiņas driblā un dambretes situāciju risināšanā.

Turnīra laikā valdīja patiešām sportiski azartiska gaisotne un priecēja tas, ka skolēni visu savu uzmanību bija veltījuši galda spēlēm, nevis saviem viedtālruņiem.

Vislabākās galda spēļu prasmes no Salnavas pamatskolas demonstrēja: Toms Naglis, Eliass Misāns, Jānis Kirsanovs Naglis, Jānis Burmeisters, no Mērdzenes pamatskolas: Robins Daniels Bonka, Dmitrijs Kodaļevs, no Mežvidu pamatskolas: Elfa Grišule, Gustavs Krišāns, Ksenija Valdzere un Kristiāns Kairišs.

Turnīra izskaņā tika rīkotas mini sacensības pusaudžu tik iecīnītajā kendamas spēlē un par prasmīgāko kendamas spēles demonstrētāju visu skatītāju balsojumā tika atzīts mežvidietis Dāvis Zalužinskis.

Liels paldies visiem turnīra dalībniekiem, it īpaši Salnavas un Mērdzenes skolu komandām par aktīvu dalību turnīrā!

Turnīra foto galeriju var apskatīt Mežvidu pamatskolas Facebook lapā.

Jolanta Silicka
Turnīra rīkotāja