No 2019.gada 7.-12. oktobrim Rumānijas pilsētā Klužā – Napoka (Cluj-Napoca) norisinājās Pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā “WDF World Cup Darts 2019”. Pasaules Kausā piedalījās 52 valstu kungu (208 kungi) un 46 dāmu (184) komandas. Latvijas izlases sastāvā debitēja arī kārsavietis Laimonis Naglis.

Kopumā Laimonim debija tik augsta līmeņa sacensībās ir izdevusies, jo individuāli ir izcīnīta 33.vieta (pirmajā kārtā ar 4:2 pārspēts Furkan Gultekin (TUR), otrajā kārtā ar 4:3 Steve Eusebini (JEY), un trešajā kārtā, esot vadībā 3:1 pret amerikāni Joe Chaney, tomēr piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 3:4), pāru spēlēs ar Žani Buklovski – 33.vieta (pirmajā spēlē ar 4:2 pārspēti Deen/Asif (PAK), nākošajā kārtā ar 1:4 zaudēts Thompson/Rowe (AUS)) un kungu komandu sacensībās augstā 9.vieta. Komandu grupu turnīrā ar 9:6 tika pārspēta Gibraltāra un ar 6:9 piedzīvots zaudējums pret ASV, kvalificējoties izslēgšanas spēlēm no 2.vietas grupā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pret Ungārijas kungu izlasi, esot iedzinējos ar 1:4 un 7:8, tomēr tika parādīts raksturs un svinēta uzvara ar 9:8. Astotdaļfinālā tomēr nācās piekāpties Slovākijas izlasei ar 4:9, ierindojot Latvijas kungu izlasi 9.vietā, kas ir labākais Latvijas izlases sasniegums Pasaules Kausu vēsturē.

img_0226Kopvērtējumā, sasummējot individuālos startus, pāru spēles un komandas sniegumu, Latvijas kungu izlase ierindojās dalītajā 26.vietā vienlīdz ar Vāciju, Dienvidkoreju, Horvātiju un Grieķiju. Kungu izlases sastāvā vēl startēja Aigars Strēlis (Priekule), Kristaps Mickus (Priekule), Žanis Buklovskis (Rīga), komandas menedžeris Reno Roga. Latvijas dāmu izlase, kuru pārstāvēja Kristīne Mickus (Priekule), Anda Seimane (Jēkabpils), Marija Ružāne (Viļāni) un Zeltīte Strade (Lizums) ierindojās 34 vietā.

Visa informācija par Pasaules Kausu: https://worldcupdarts2019.com/ un https://www.dartswdf.com/2019/10/12/wdf-world-cup-2019-romania-results/, kā arī www.facebook.com/skkuorsova mājaslapā.

P.S. No 28. līdz 29. septembrim Lietuvas pilsētā Traķos notika “BALTIC CUP 2019” komandu sacensības šautriņu mešanā, kurās Latvijas kungu izlase starp 32 divām komandām izcīnīja Baltijas čempionu titulu (vairāk informācijas: www.latviadarts.com).

Laimonis Naglis
SK Kuorsova valdes priekšsēdētājs