Kārsavas kultūras namā jau gandrīz 30 gadus darbojas teātra „kustība”, kas apvieno gan bērnu un jauniešu teātra studiju, gan pieaugušo drāmas kopas. 21.janvārī tika noorganizēts seminārs – meistarklase Rīgā. Bērnu un jauniešu teātra studija “Aplis”, daļa no pieaugušo kolektīvu dalībniekiem, kultūras nama skaņotāji, gaismotāji un noformētājs-scenogrāfs iepazinās ar Dailes teātra aizkulisēm, tehniskajām telpām, kostīmu noliktavām, visām skatuvēm, izrāžu scenogrāfiju maketiem, butaforijām, “izložņāja” visus Dailes teātra 11 stāvus un pagrabtelpas.

Brauciena laikā iepazinās ar kārsavieša, teātra studijas „Aplis” dalībnieka, Dailes teātra aktiera, pasākumu vadītāja un mūziķa Kristapa Rasima ierīkoto skaņu ierakstu studiju „Reiga productions”, kas atrodas Rīgā, Matīsa ielā. Meistarklases dalībniekiem bija iespēja veikt balss ierakstus, uzzināt par brīnumainām ierakstu iespējām un niansēm, kā arī neparastiem Dailes teātra izrāžu vajadzībām izgatavotiem mūzikas instrumentiem, piemēram trubafonu.

Seminārbrauciena kulminācija jeb vislielākā meistarklase bija Dailes teātra muzikālā izrādes „Planēta Nr.85” apmeklēšana. Galvenās varonis ir divpadsmitgadnieks Krišjānis, kurš ir iemantojis brīnumainu iespēju ceļot laikā. Viņš „nonāk” 80 gadu vidū, kur viņa vecāki vēl ir izlaiduma klases skolēni. Krišjānis satiekas ar tā laika multfilmu varoņiem, uzzina, kā visi ir dzīvojuši uz „planētas” Padomju Savienība… Izrādes mērķauditorija ir visu vecumu skatītāji.

Protams, Dailes teātra 9.studijas absolvents Kristaps pēc izrādes noorganizēja tikšanos ar saviem kursabiedriem un kolēģiem – šīs izrādes aktieriem.

Sirsnīga pateicība Kārsavas novada pašvaldībai un šoferim Jānim Daukstam par brīnišķīgo iespēju kā uzsvēra brauciena dalībnieks Digmārs Karlāns: “pabūt “uz citas Planētas””

Ināra Rasima
Kārsavas kultūras nama teātru vadītāja