izglitibas_logoKarjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākuma „Karjeras nedēļa 2019 diskusija „Nākotnes profesija”” ietvaros 15.oktobrī Kārsavas vidusskolas 11.un 12.klašu skolēni”piedalījās diskusijā „Šodien sākas nākotne” PIKC „Daugavpils Tehnikumā.”

Kā sasniegt savus mērķus un veidot veiksmīgu karjeru nākotnes darba tirgū? Kāda nozīme ikdienā būs tehnoloģijām, mākslīgajam intelektam un kāda- cilvēkam, par šiem un citiem aktuālajiem jautājumiem ar skolēniem diskutēja un atbildēja uz jauniešu iesūtītiem jautājumiem RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors, komunikācijas praktiķis ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi medijos un biznesa vidē –Ivars Svilāns kā arī pasākuma moderators- izaugsmes treneris Dinārs Zāģers.

Vadītāji dalījās savos veiksmes un neveiksmju stāstos, motivēja jauniešus mēģināt, nebaidīties riskēt un novērtēt gan zaudējumus, gan uzvaras. Dinārs pastāstīja par profesijām, kuras mākslīgais intelekts var izkonkurēt cilvēkiem, un kādām profesijām nākotnē būs liela nozīme. Diskusijā tika akcentēti jautājumi par nākotnes jomas nevis konkrētas profesijas izvēli. Par to, ka katrs no mums veido savu personīgo brendu. Cik liela loma ir interneta vidē publiskotajām ziņām par cilvēku, kāda loma ir veiksmei, talantam. Vai izvēloties savu nākotnes profesiju būtu jāakcentē atalgojums kā primārais rādītājs. Un… nevis apņemties darīt, bet darīt, lai kaut ko sasniegtu.

Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā un varēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kā sasniegt savus mērķus un veidot veiksmīgu karjeru.

Iespējams tieši šīs atbildes palīdzēs pieņemt svarīgos lēmumus nākotnē.

Vaira Šicāne
Pedagogs karjeras konsultants