Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija aicina interesentus 5. martā piedalīties “Zaļo pēcpusdienu” pasākumu cikla tikšanās reizē Kārsavas pilsētas bibliotēkā, kura tēma šoreiz – “Savvaļas sugu aizsardzība. Kas jāzina, lai nekļūtu par kontrabandistu?”.

“Pēdējo gadu desmitu laikā pasaulē strauji attīstījusies tirdzniecība un tūrisms. Preču klāsts no savvaļas sugām ir plašs, sākot ar dzīviem dzīvniekiem un augiem, beidzot ar dažādiem no tiem gatavotiem izstrādājumiem, tai skaitā pārtikas produktiem, ādas izstrādājumiem, medību trofejām, koksnes, tūristu suvenīriem, Austrumu medicīnas produktiem c. Ceļojot pa pasauli, cilvēki ļaujas kārdinājumam nopirkt un pārvest mājās kādu eksotisku suvenīru, pārdot nezināmas izcelsmes īpatni. Nezinot, ka tirdzniecība ar kādas sugas īpatni nav atļauta, pastāv iespēja kļūt par kontrabandistu,” pauž dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Lai informētu par apdraudēto sugu aizsardzību, Zaļajās pēcpusdienās šopavasar plānots akcentēt tieši šos jautājumus. Interesentiem būs iespēja uzzināt, kas ir CITES, jeb Vašingtonas konvencija, kādas savvaļas augu un dzīvnieku sugas ir apdraudētas un ko jāņem vērā ceļojot un pērkot suvenīrus, apskatīt biežāk konfiscētos īpatņus.

Kārsavas pilsētas bibliotēkā Zaļās pēcpusdienas pasākums sāksies ceturtdien, 5. martā plkst. 16.00.
Vairāk par pasākumu apskatāms zemāk:

1973.gada 3. martā Vašingtonā pieņemta konvencija “Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudēto savvaļas dzīvnieku un augu sugām” (angļu val.: Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), tamdēļ tā tiek dēvēta arī par CITES konvenciju.ANO Vides programmas CITES konvencijas mērķis ir apdraudētu dzīvnieku un augu sugu aizsardzība, reglamentējot to starptautisko tirdzniecību. CITES konvencija ir viena no vislielākajām starptautiskajām vides aizsardzības konvencijām, aptverot gandrīz visas ANO valstis.

Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes
dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja
regina.indrike@daba.gov.lv
Tālr.: 29139677