Svinot valsts simtgadi, būvmaisījumu ražotājs “Sakret”, Latvijas Pašvaldību savienības kongresā Daugavpilī uzdāvināja vairāk nekā simts no unikāla betona veidotus telpiskus ģerboņus Latvijas novadiem, tostarp Kārsavas novada pašvaldībai.

Šādu dāvinājumu saņēma visas novadu domes, vairākas izglītības iestādes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas simbols tapis no īpaša un unikāla betona maisījuma, veidojot to telpiski. ”Sakret” ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420×594 mm liels un 30 mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921. gada 19. augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet mums visiem par lielu prieku un lepnumu atjaunoja 1990. gada 15. februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzama arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, kur pirmais simbolizē Vidzemi un Latgali, bet otrais – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz šo ģerboņa kopējo ietvaru.

Kārsavas novada pašvaldība pateicās  AS SAKRET Holding par dāvinājumu!

img_0711