Aizvadītajā piektdienā, 20.septembrī, Rīgā noslēdzās skaistuma konkursi “Miss Dimanta foto 2019” un “Miss Scuba Latvia 2019” , kas tika organizēti sadarbībā ar Pasaules Dabas fondu. Abi konkursi notiek septīto gadu pēc kārtas. Šī gada konkursa vadmotīvi – harmoniska apkārtējā vide, harmonija starp ārējo skaistumu un garīgumu, mans novads globālās pasaules vides ilgtspējas kontekstā.

karsavas-novads-tiek-parstavets-skaistuma-konkursa-2

Šogad atlases foto sesijas notika 14 pilsētās visos vēsturiskajos novados. Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 112 dalībnieces. Pēc žūrijas vērtējuma un interneta balsojuma uz finālu tiek izvirzītas 2 pretendentes no katra novada Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas reģiona (kopā 10 finālistes). Jāatzīmē, ka šajos konkursos tika pārstāvēts arī Kārsavas novads, kurā veiksmīgi startēja mūsu novadniece Evita Strode. Šis nav pirmais skaistuma konkurss, kurā piedalās Evita. Piedaloties konkursā “Mis un Misters Rēzekne 2018” Evita guva nozīmīgu pieredzi, kas noderēja arī šajā konkursā.

69803504_2639492502740932_4114914866723028992_o

Konkursā tiek novērtēts ne tikai skaistums, bet arī tavas draudzīgas attiecības ar dabu. Finālistes piedalījās talkas izaicinājumā Ķemeru nacionālā parka apmeklētāju un dabas izglītības centrā „Meža māja”. Talkas mērķis bija ierobežot puķu spriganes dzīvi Vēršupītes krastos, jo skaistā puķe, kas Eiropā ievesta 1836. gadā no Himalaju nogāzēm, ir izmukusi no cilvēku kontrolētajiem dārziem un savvaļā izplatoties, pārņem aizvien jaunas teritorijas, izspiežot no pierastās vides Latvijai pierastos augus. No Vēršupītes krastiem tika iznesti 20 lieli maisi ar savāktajām puķu spriganēm.

890-26-of-32

Titulu “Miss Dimanta foto 2019” ieguva Guna Teilāne no Rēzeknes, kas apliecināja ne tikai zināšanas par dzimto novadu un tā ekoloģiju, bet arī pārsteidza ar savām spējām powerliftingā. Savukārt titulu “Miss Scuba Latvia 2019” un tiesības pārstāvēt Latviju okeānu ekoloģijai veltītā konkursā Malaizijā “Miss Scuba International” ieguva Samanta Iveta Venere no Gulbenes.

Apsveicam Evitu ar veiksmīgu dalību šajā konkursā un novēlam panākumus un izturību arī turpmāk!


Kas ir “Miss Dimanta foto” un “Miss Scuba Latvia” ?

“Miss Dimanta foto”- skaistuma konkurss, kurā būtiska loma gan atlasē, gan finālā ir fotografijai un dalībnieces personībai. “Miss Scuba Latvia” ir starptautiskā ekoloģijai un skaistumam veltītā konkursa “Miss Scuba International” reģionālās atlases konkurss. Šajā konkursā daivinga licence ir uzskatāma par priekšrocību. Abiem konkursiem ir vienota atlase un viens fināla sarīkojums.

Antra Barkāne
Sabiedrisko attiecību speciāliste